• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Tonic Treatment Oil - Firming/Toning 100 ml Tidligere pris DKK 430,00 Nuværende pris DKK 378,40 Bedømmelse: 4.7885 stjerner ud af 5

Best seller

Tonic Treatment Oil - Firming/Toning Tonic Treatment Oil - Firming/Toning
Tonic Treatment Oil - Firming/Toning
100 ml

Tidligere pris DKK 430,00

DKK 430,00

Nuværende pris DKK 378,40

DKK 378,40
(DKK 378,40/100ml)

Medlemspris DKK 321,64

DKK 321,64
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 321,64/100ml)

En opstrammende kropsolie, der toner og forbedrer elasticiteten – ideel til at fjerne strækmærker. 100 % rene planteekstrakter

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream 50 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.7154 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Ansigtsdagcremen, som tilfører huden fugt og giver den fylde.

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15 50 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.74 stjerner ud af 5

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15 Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15
50 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Den anti-UV, antioxiderende dagfugtighedscreme.

Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream 50 ml Tidligere pris DKK 430,00 Nuværende pris DKK 378,40 Bedømmelse: 4.7444 stjerner ud af 5

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 430,00

DKK 430,00

Nuværende pris DKK 378,40

DKK 378,40
(DKK 756,80/100ml)

Medlemspris DKK 321,64

DKK 321,64
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 643,28/100ml)

Ansigtsnatcremen, som tilfører fugt og giver fylde.

Hand and Nail Treatment Cream 100 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.8333 stjerner ud af 5

Best seller

Hand and Nail Treatment Cream
Hand and Nail Treatment Cream
100 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 189,20/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 160,82/100ml)

Blødgør, beskytter, hydrerer, modvirker mørke pletter, styrker neglene

Extra-Firming Day Cream Dry Skin 2 Størrelser Tidligere pris DKK 590,00 Nuværende pris DKK 519,20 Bedømmelse: 4.8108 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Day Cream Dry Skin
Extra-Firming Day Cream Dry Skin
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 590,00

DKK 590,00

Nuværende pris DKK 519,20

DKK 519,20
(DKK 1.038,40/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 441,32

DKK 441,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 882,64/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGICreme, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere. Nærer og lindrer tør hud.*Hos Clarins.

Extra-Firming Day Cream All Skin Types 2 Størrelser Tidligere pris DKK 590,00 Nuværende pris DKK 519,20 Bedømmelse: 4.7276 stjerner ud af 5

Nyhed

Extra-Firming Day Cream All Skin Types
Extra-Firming Day Cream All Skin Types
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 590,00

DKK 590,00

Nuværende pris DKK 519,20

DKK 519,20
(DKK 1.038,40/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 441,32

DKK 441,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 882,64/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGI. Creme, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere. *Hos Clarins.

Extra-Firming Day Cream SPF15 2 Størrelser Tidligere pris DKK 590,00 Nuværende pris DKK 519,20 Bedømmelse: 4.5714 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Day Cream SPF15
Extra-Firming Day Cream SPF15
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 590,00

DKK 590,00

Nuværende pris DKK 519,20

DKK 519,20
(DKK 1.038,40/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 441,32

DKK 441,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 882,64/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGI. Dagcreme, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere - SPF15. *Hos Clarins.

Extra-Firming Night Cream All Skin Types 2 Størrelser Tidligere pris DKK 620,00 Nuværende pris DKK 545,60 Bedømmelse: 4.7189 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Night Cream All Skin Types
Extra-Firming Night Cream All Skin Types
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 620,00

DKK 620,00

Nuværende pris DKK 545,60

DKK 545,60
(DKK 1.091,20/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 463,76

DKK 463,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 927,52/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGI. Creme, der revitaliserer, udglatter rynker og gør huden fastere. *Hos Clarins.

Extra-Firming Night Cream Dry Skin 2 Størrelser Tidligere pris DKK 620,00 Nuværende pris DKK 545,60 Bedømmelse: 4.75 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Night Cream Dry Skin
Extra-Firming Night Cream Dry Skin
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 620,00

DKK 620,00

Nuværende pris DKK 545,60

DKK 545,60
(DKK 1.091,20/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 463,76

DKK 463,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 927,52/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGICreme, der revitaliserer, udglatter rynker og gør huden fastere. Nærer og lindrer tør hud.*Hos Clarins.

Body Fit Active 2 Størrelser Tidligere pris DKK 450,00 Nuværende pris DKK 396,00 Bedømmelse: 4.6132 stjerner ud af 5

Best seller

Body Fit Active Body Fit Active
Body Fit Active
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 450,00

DKK 450,00

Nuværende pris DKK 396,00

DKK 396,00
(DKK 198,00/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 336,60

DKK 336,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 168,30/100ml)

Clarins’ første opstrammende behandling med kryo-aktiv tekstur. Udglatter, løfter og toner.

Tonic Oil-Balm 200 ml Tidligere pris DKK 365,00 Nuværende pris DKK 321,20 Bedømmelse: 4.8521 stjerner ud af 5
Tonic Oil-Balm Tonic Oil-Balm
Tonic Oil-Balm
200 ml

Tidligere pris DKK 365,00

DKK 365,00

Nuværende pris DKK 321,20

DKK 321,20
(DKK 160,60/100ml)

Medlemspris DKK 273,02

DKK 273,02
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 136,51/100ml)

Fugtgivende bodybalsam med æteriske olier for styrket hud.

Lip Perfector 16 Nuancer Tidligere pris DKK 185,00 Nuværende pris DKK 162,80 Bedømmelse: 4.8222 stjerner ud af 5
Lip Perfector
Lip Perfector

Tidligere pris DKK 185,00

DKK 185,00

Nuværende pris DKK 162,80

DKK 162,80
(DKK 1.356,67/100ml)

Medlemspris DKK 138,38

DKK 138,38
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.153,17/100ml)

En ægte hybridlæbepleje, der kombinerer et volumengivende peptid med plumping-effekt og lystergivende pigmenter for en strålende farve.

Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm 15 ml Tidligere pris DKK 165,00 Nuværende pris DKK 145,20 Bedømmelse: 3.8 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm
Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm
15 ml

Tidligere pris DKK 165,00

DKK 165,00

Nuværende pris DKK 145,20

DKK 145,20
(DKK 968,00/100ml)

Medlemspris DKK 123,42

DKK 123,42
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 822,80/100ml)

Den fugt- og fyldegivende læbebalm er beriget med hyaluronsyre, som beskytter, fugtmætter og nærer læberne.

One-Step Gentle Exfoliating Cleanser 125 ml Tidligere pris DKK 275,00 Nuværende pris DKK 242,00 Bedømmelse: 4.2244 stjerner ud af 5

Best seller

One-Step Gentle Exfoliating Cleanser
One-Step Gentle Exfoliating Cleanser
125 ml

Tidligere pris DKK 275,00

DKK 275,00

Nuværende pris DKK 242,00

DKK 242,00
(DKK 193,60/100ml)

Medlemspris DKK 205,70

DKK 205,70
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 164,56/100ml)

Denne forfriskende eksfolierende rens fjerner makeup, renser og eksfolierer nænsomt, samtidig med at hudens balance bevares.

Waterproof Eye Pencil 6 Nuancer Tidligere pris DKK 195,00 Nuværende pris DKK 171,60 Bedømmelse: 4.0753 stjerner ud af 5
Prøv det
Waterproof Eye Pencil
Waterproof Eye Pencil

Tidligere pris DKK 195,00

DKK 195,00

Nuværende pris DKK 171,60

DKK 171,60

Medlemspris DKK 145,86

DKK 145,86
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

A stroke of pure colour

BB Skin Detox Fluid SPF 25 4 Nuancer Tidligere pris DKK 345,00 Nuværende pris DKK 303,60 Bedømmelse: 0 stjerner ud af 5

Best seller

Prøv det
BB Skin Detox Fluid SPF 25 BB Skin Detox Fluid SPF 25
BB Skin Detox Fluid SPF 25

Tidligere pris DKK 345,00

DKK 345,00

Nuværende pris DKK 303,60

DKK 303,60
(DKK 674,67/100ml)

Medlemspris DKK 258,06

DKK 258,06
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 573,47/100ml)

Complexion perfector. Hydrat, balance.

Santal Treatment Oil - Dry Skin 30 ml Tidligere pris DKK 380,00 Nuværende pris DKK 334,40 Bedømmelse: 4.6788 stjerner ud af 5
Santal Treatment Oil - Dry Skin Santal Treatment Oil - Dry Skin
Santal Treatment Oil - Dry Skin
30 ml

Tidligere pris DKK 380,00

DKK 380,00

Nuværende pris DKK 334,40

DKK 334,40
(DKK 1.114,67/100ml)

Medlemspris DKK 284,24

DKK 284,24
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 947,47/100ml)

Olier, der genopretter hudens balance, fremstillet af 100 % rene planteekstrakter

Skin Illusion 17 Nuancer Tidligere pris DKK 415,00 Nuværende pris DKK 365,20 Bedømmelse: 4.2396 stjerner ud af 5
Prøv det
Skin Illusion Skin Illusion
Skin Illusion

Tidligere pris DKK 415,00

DKK 415,00

Nuværende pris DKK 365,20

DKK 365,20
(DKK 1.217,33/100ml)

Medlemspris DKK 310,42

DKK 310,42
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.034,73/100ml)

Naturligt fugtgivende foundation. 22 farver.

Total Eye Smooth 15 ml Tidligere pris DKK 495,00 Nuværende pris DKK 435,60 Bedømmelse: 4.6 stjerner ud af 5
Total Eye Smooth Total Eye Smooth
Total Eye Smooth
15 ml

Tidligere pris DKK 495,00

DKK 495,00

Nuværende pris DKK 435,60

DKK 435,60
(DKK 2.904,00/100ml)

Medlemspris DKK 370,26

DKK 370,26
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 2.468,40/100ml)

Ekspertpleje af øjenområdet, mod rynker; opstrammer synligt og giver øjnene et klarere skær, for kvinder i 40’erne.

Soothing Gentle Foaming Cleanser 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 3.6667 stjerner ud af 5

Best seller

Soothing Gentle Foaming Cleanser Soothing Gentle Foaming Cleanser
Soothing Gentle Foaming Cleanser
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

Skummende rens, der renser, lindrer og fugtmætter tør hud og samtidig er med til at bevare dens balance.

Du har set 51 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.