• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Tonic Sugar Polisher 250 g Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.74 stjerner ud af 5
Tonic Sugar Polisher Tonic Sugar Polisher
Tonic Sugar Polisher
250 g

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 140,80/100g)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 119,68/100g)

Bodyscrub med æteriske olier, der fornyr huden.

Crayon Khôl 01 carbon black Tidligere pris DKK 195,00 Nuværende pris DKK 171,60 Bedømmelse: 4.2222 stjerner ud af 5
Prøv det
Crayon Khôl
Crayon Khôl
01 carbon black

Tidligere pris DKK 195,00

DKK 195,00

Nuværende pris DKK 171,60

DKK 171,60

Medlemspris DKK 145,86

DKK 145,86
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Long-lasting eye pencil with a brush and sharpener

Men energizing gel 50 ml Tidligere pris DKK 430,00 Nuværende pris DKK 378,40 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Nyhed

Men energizing gel Men energizing gel
Men energizing gel
50 ml

Tidligere pris DKK 430,00

DKK 430,00

Nuværende pris DKK 378,40

DKK 378,40
(DKK 756,80/100ml)

Medlemspris DKK 321,64

DKK 321,64
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 643,28/100ml)

Den fugtgivende gel er specielt udviklet til at booste mænds hud. Huden stimuleres og styrkes.

Mascara Supra Volume XXL 01 extreme black Tidligere pris DKK 105,00 Nuværende pris DKK 92,40 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Travel size

Mascara Supra Volume XXL
Mascara Supra Volume XXL
01 extreme black

Tidligere pris DKK 105,00

DKK 105,00

Nuværende pris DKK 92,40

DKK 92,40

Medlemspris DKK 78,54

DKK 78,54
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

SOS Primer Pink glød Tidligere pris DKK 300,00 Nuværende pris DKK 264,00 Bedømmelse: 4.3636 stjerner ud af 5
SOS Primer Pink SOS Primer Pink
SOS Primer Pink
glød

Tidligere pris DKK 300,00

DKK 300,00

Nuværende pris DKK 264,00

DKK 264,00
(DKK 880,00/100ml)

Medlemspris DKK 224,40

DKK 224,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 748,00/100ml)

Primeren, der øjeblikkeligt og dag for dag korrigerer en trist hudtone og forbedrer makeupens holdbarhed.

Super Restorative Age-Control Hand Cream 100 ml Tidligere pris DKK 385,00 Nuværende pris DKK 338,80 Bedømmelse: 4.8387 stjerner ud af 5
Super Restorative Age-Control Hand Cream Super Restorative Age-Control Hand Cream
Super Restorative Age-Control Hand Cream
100 ml

Tidligere pris DKK 385,00

DKK 385,00

Nuværende pris DKK 338,80

DKK 338,80
(DKK 338,80/100ml)

Medlemspris DKK 287,98

DKK 287,98
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 287,98/100ml)

SOS Primer Green rødme Tidligere pris DKK 300,00 Nuværende pris DKK 264,00 Bedømmelse: 4.3546 stjerner ud af 5
SOS Primer Green SOS Primer Green
SOS Primer Green
rødme

Tidligere pris DKK 300,00

DKK 300,00

Nuværende pris DKK 264,00

DKK 264,00
(DKK 880,00/100ml)

Medlemspris DKK 224,40

DKK 224,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 748,00/100ml)

Primeren, der reducerer synligheden af rødme øjeblikkeligt og dag for dag, samtidig med at den forbedrer makeupens holdbarhed.

Multi-Active Revitalizing Treatment Essence 200 ml Tidligere pris DKK 295,00 Nuværende pris DKK 259,60 Bedømmelse: 4.9231 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Multi-Active Revitalizing Treatment Essence Multi-Active Revitalizing Treatment Essence
Multi-Active Revitalizing Treatment Essence
200 ml

Tidligere pris DKK 295,00

DKK 295,00

Nuværende pris DKK 259,60

DKK 259,60
(DKK 129,80/100ml)

Medlemspris DKK 220,66

DKK 220,66
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 110,33/100ml)

En frisk, sansemættende essens, der revitaliserer og tilfører huden fugt, så den ser glattere ud.

Lip Comfort Oil Duo 2 x 1,4 ml Tidligere pris DKK 135,00 Nuværende pris DKK 118,80 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5
Lip Comfort Oil Duo
Lip Comfort Oil Duo
2 x 1,4 ml

Tidligere pris DKK 135,00

DKK 135,00

Nuværende pris DKK 118,80

DKK 118,80

Medlemspris DKK 100,98

DKK 100,98
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

En duo i rejsestørrelse med nærende læbeolier, beriget med tre planteolier, der nærer, plejer og synligt fylder læberne – samtidig med at de efterlades med en glansfuld og beskyttende farvefinish.

Invisible Sun Care Stick SPF50 17 g Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.7549 stjerner ud af 5

Nyhed

Invisible Sun Care Stick SPF50
Invisible Sun Care Stick SPF50
17 g

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 1.345,88/100g)

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.144,00/100g)

Denne solstift, der er let at have med, giver en usynlig finish og konstant høj beskyttelse af sarte områder.

Milky Sun Care SprayVery High Protection SPF 50+ 150 ml Tidligere pris DKK 275,00 Nuværende pris DKK 242,00 Bedømmelse: 4.4762 stjerner ud af 5
Milky Sun Care SprayVery High Protection SPF 50+ Milky Sun Care SprayVery High Protection SPF 50+
Milky Sun Care SprayVery High Protection SPF 50+
150 ml

Tidligere pris DKK 275,00

DKK 275,00

Nuværende pris DKK 242,00

DKK 242,00
(DKK 161,33/100ml)

Medlemspris DKK 205,70

DKK 205,70
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 137,13/100ml)

En mælkeagtig solspray med en let tekstur, der giver meget høj beskyttelse, og den absorberes nemt, så huden føles behagelig og fugtmættet.

Sun Body Mist SPF50+ 150 ml Tidligere pris DKK 275,00 Nuværende pris DKK 242,00 Bedømmelse: 3.898 stjerner ud af 5

Nyhed

Sun Body Mist SPF50+
Sun Body Mist SPF50+
150 ml

Tidligere pris DKK 275,00

DKK 275,00

Nuværende pris DKK 242,00

DKK 242,00
(DKK 161,33/100ml)

Medlemspris DKK 205,70

DKK 205,70
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 137,13/100ml)

Denne tofasede solmist til alle hudtyper beskytter synligt mod for tidlig aldring.

Very High Protection Youth Sun Care Cream SPF 50+ 50 ml Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.6552 stjerner ud af 5
Very High Protection Youth Sun Care Cream SPF 50+ Very High Protection Youth Sun Care Cream SPF 50+
Very High Protection Youth Sun Care Cream SPF 50+
50 ml

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 457,60/100ml)

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 388,96/100ml)

Fugtgivende ansigtscreme med SPF 50+, der giver høj beskyttelse. Nærer alle hudtyper.

RE-CHARGE Hydra-Plumping Night Mask - Youthful Skin - Quenching 50 ml Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4.6923 stjerner ud af 5
RE-CHARGE Hydra-Plumping Night Mask - Youthful Skin - Quenching RE-CHARGE Hydra-Plumping Night Mask - Youthful Skin - Quenching
RE-CHARGE Hydra-Plumping Night Mask - Youthful Skin - Quenching
50 ml

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00
(DKK 396,00/100ml)

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 336,60/100ml)

Den friske natmaske til ungdommelig hud absorberes let, tilfører huden fugt og giver den ny energi samt fylde som efter en god nats søvn. Genopfriskende effekt.

Joli Rouge Shine refill 12 Nuancer Tidligere pris DKK 0,00 Nuværende pris DKK 162,80 Bedømmelse: 4.6076 stjerner ud af 5

Online eksklusiv nuance

Prøv det
Joli Rouge Shine refill
Joli Rouge Shine refill

Nuværende pris DKK 162,80

DKK 162,80

Medlemspris DKK 0,00

DKK 0,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Uendeligt genopfyldelig: Vælg din læbestiftrefill, etui eller begge dele i tre forskellige finishes for et unikt look.

Joli Rouge refill 27 Nuancer Tidligere pris DKK 185,00 Nuværende pris DKK 162,80 Bedømmelse: 4.6781 stjerner ud af 5

Online eksklusiv nuance

Prøv det
Joli Rouge refill
Joli Rouge refill

Tidligere pris DKK 185,00

DKK 185,00

Nuværende pris DKK 162,80

DKK 162,80

Medlemspris DKK 138,38

DKK 138,38
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Uendeligt genopfyldelig: Vælg din læbestiftrefill, etui eller begge dele i tre forskellige finishes for et unikt look.

Ombre Skin 2 Nuancer Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.6154 stjerner ud af 5
Prøv det
Ombre Skin
Ombre Skin

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

De intense farver fremhæver øjenlågene med en cremet tekstur og som en ekstra hud.

PURE-RESET purifying and matifying toner 200 ml Tidligere pris DKK 170,00 Nuværende pris DKK 149,60 Bedømmelse: 4.8947 stjerner ud af 5
PURE-RESET purifying and matifying toner PURE-RESET purifying and matifying toner
PURE-RESET purifying and matifying toner
200 ml

Tidligere pris DKK 170,00

DKK 170,00

Nuværende pris DKK 149,60

DKK 149,60
(DKK 74,80/100ml)

Medlemspris DKK 127,16

DKK 127,16
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 63,58/100ml)

Lotionen, som matterer, renser og skaber balance i blandet til fedtet hud.

PURE-RESET targeted blemish lotion 13 ml Tidligere pris DKK 150,00 Nuværende pris DKK 132,00 Bedømmelse: 4.4211 stjerner ud af 5
PURE-RESET targeted blemish lotion PURE-RESET targeted blemish lotion
PURE-RESET targeted blemish lotion
13 ml

Tidligere pris DKK 150,00

DKK 150,00

Nuværende pris DKK 132,00

DKK 132,00
(DKK 1.015,38/100ml)

Medlemspris DKK 112,20

DKK 112,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 863,08/100ml)

Lotionen udtørrer knopper på bare en nat, så huden virker klarere, når du vågner.

Eau Ressourçante Body Cream 200 ml Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 3.8594 stjerner ud af 5
Eau Ressourçante Body Cream Eau Ressourçante Body Cream
Eau Ressourçante Body Cream
200 ml

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00
(DKK 154,00/100ml)

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 130,90/100ml)

High Protection Youth Sun Care Cream SPF 30 50 ml Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.8 stjerner ud af 5
High Protection Youth Sun Care Cream SPF 30 High Protection Youth Sun Care Cream SPF 30
High Protection Youth Sun Care Cream SPF 30
50 ml

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 457,60/100ml)

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 388,96/100ml)

Fugtgivende ansigtscreme med SPF 30, der giver høj beskyttelse. Nærer alle hudtyper.

Du har set 177 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.