• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Multi-Active Smoothing Night Cream - Dry Skin 50 ml Tidligere pris DKK 565,00 Nuværende pris DKK 497,20 Bedømmelse: 4.4167 stjerner ud af 5
Multi-Active Smoothing Night Cream - Dry Skin Multi-Active Smoothing Night Cream - Dry Skin
Multi-Active Smoothing Night Cream - Dry Skin
50 ml

Tidligere pris DKK 565,00

DKK 565,00

Nuværende pris DKK 497,20

DKK 497,20
(DKK 994,40/100ml)

Medlemspris DKK 422,62

DKK 422,62
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 845,24/100ml)

Udglattende og fornyende natcreme beriget med [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]. Rig, lindrende tekstur.

Supra Lift & Curl Mascara 01 intense black Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 3.5616 stjerner ud af 5
Prøv det
Supra Lift & Curl Mascara Supra Lift & Curl Mascara
Supra Lift & Curl Mascara
01 intense black

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Løftende effekt. Buede vipper med fylde.

ClarinsMen Active Face Wash 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20
ClarinsMen Active Face Wash ClarinsMen Active Face Wash
ClarinsMen Active Face Wash
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

Afgiftende skumgel

Masvelt Advanced Body Shaping Cream 200 g Tidligere pris DKK 450,00 Nuværende pris DKK 396,00 Bedømmelse: 4.3871 stjerner ud af 5
Masvelt Advanced Body Shaping Cream Masvelt Advanced Body Shaping Cream
Masvelt Advanced Body Shaping Cream
200 g

Tidligere pris DKK 450,00

DKK 450,00

Nuværende pris DKK 396,00

DKK 396,00
(DKK 198,00/100g)

Medlemspris DKK 336,60

DKK 336,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 168,30/100g)

Den modellerende creme til kvinder under 50 år, der former og nydefinere kroppens konturer.

Relax Treatment Oil - Soothing/Relaxing 100 ml Tidligere pris DKK 430,00 Nuværende pris DKK 378,40 Bedømmelse: 4.8193 stjerner ud af 5
Relax Treatment Oil - Soothing/Relaxing Relax Treatment Oil - Soothing/Relaxing
Relax Treatment Oil - Soothing/Relaxing
100 ml

Tidligere pris DKK 430,00

DKK 430,00

Nuværende pris DKK 378,40

DKK 378,40
(DKK 378,40/100ml)

Medlemspris DKK 321,64

DKK 321,64
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 321,64/100ml)

Afslappende, lindrende og udglattende 100 % rene planteekstrakter

Comfort Scrub 50 ml Tidligere pris DKK 250,00 Nuværende pris DKK 220,00 Bedømmelse: 4.8947 stjerner ud af 5

Nyhed

Comfort Scrub Comfort Scrub
Comfort Scrub
50 ml

Tidligere pris DKK 250,00

DKK 250,00

Nuværende pris DKK 220,00

DKK 220,00
(DKK 440,00/100ml)

Medlemspris DKK 187,00

DKK 187,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 374,00/100ml)

Nærende olieskrub med sukkermikrokrystaller.

Super Restorative Smoothing treatment essence 200 ml Tidligere pris DKK 470,00 Nuværende pris DKK 413,60 Bedømmelse: 3.803 stjerner ud af 5
Super Restorative Smoothing treatment essence Super Restorative Smoothing treatment essence
Super Restorative Smoothing treatment essence
200 ml

Tidligere pris DKK 470,00

DKK 470,00

Nuværende pris DKK 413,60

DKK 413,60
(DKK 206,80/100ml)

Medlemspris DKK 351,56

DKK 351,56
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 175,78/100ml)

Tilfører fugt og genskaber hudens balance, samtidig med at den giver ny fylde og genopretter hudens ungdommelige look. Især beregnet til kvinder i 50’erne.

Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion 75 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 3 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion
Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion
75 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 469,33/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 398,93/100ml)

Den fugttilførende og blødgørende dagemulsion til ansigtet.

Hydra-Essentiel [HA²] Light Cream 50 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.7647 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Hydra-Essentiel [HA²] Light Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Light Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Ansigtsdagcremen, som tilfører fugt, i en let udgave.

Tonic Sugar Polisher 250 g Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.74 stjerner ud af 5
Tonic Sugar Polisher Tonic Sugar Polisher
Tonic Sugar Polisher
250 g

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 140,80/100g)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 119,68/100g)

Bodyscrub med æteriske olier, der fornyr huden.

Crayon Khôl 01 carbon black Tidligere pris DKK 195,00 Nuværende pris DKK 171,60 Bedømmelse: 4.2222 stjerner ud af 5
Prøv det
Crayon Khôl
Crayon Khôl
01 carbon black

Tidligere pris DKK 195,00

DKK 195,00

Nuværende pris DKK 171,60

DKK 171,60

Medlemspris DKK 145,86

DKK 145,86
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Long-lasting eye pencil with a brush and sharpener

Men energizing gel 50 ml Tidligere pris DKK 430,00 Nuværende pris DKK 378,40 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Nyhed

Men energizing gel Men energizing gel
Men energizing gel
50 ml

Tidligere pris DKK 430,00

DKK 430,00

Nuværende pris DKK 378,40

DKK 378,40
(DKK 756,80/100ml)

Medlemspris DKK 321,64

DKK 321,64
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 643,28/100ml)

Den fugtgivende gel er specielt udviklet til at booste mænds hud. Huden stimuleres og styrkes.

Mascara Supra Volume XXL 01 extreme black Tidligere pris DKK 105,00 Nuværende pris DKK 92,40 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Travel size

Mascara Supra Volume XXL
Mascara Supra Volume XXL
01 extreme black

Tidligere pris DKK 105,00

DKK 105,00

Nuværende pris DKK 92,40

DKK 92,40

Medlemspris DKK 78,54

DKK 78,54
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

SOS Primer Pink glød Tidligere pris DKK 300,00 Nuværende pris DKK 264,00 Bedømmelse: 4.3636 stjerner ud af 5
SOS Primer Pink SOS Primer Pink
SOS Primer Pink
glød

Tidligere pris DKK 300,00

DKK 300,00

Nuværende pris DKK 264,00

DKK 264,00
(DKK 880,00/100ml)

Medlemspris DKK 224,40

DKK 224,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 748,00/100ml)

Primeren, der øjeblikkeligt og dag for dag korrigerer en trist hudtone og forbedrer makeupens holdbarhed.

Super Restorative Age-Control Hand Cream 100 ml Tidligere pris DKK 385,00 Nuværende pris DKK 338,80 Bedømmelse: 4.8387 stjerner ud af 5
Super Restorative Age-Control Hand Cream Super Restorative Age-Control Hand Cream
Super Restorative Age-Control Hand Cream
100 ml

Tidligere pris DKK 385,00

DKK 385,00

Nuværende pris DKK 338,80

DKK 338,80
(DKK 338,80/100ml)

Medlemspris DKK 287,98

DKK 287,98
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 287,98/100ml)

SOS Primer Green rødme Tidligere pris DKK 300,00 Nuværende pris DKK 264,00 Bedømmelse: 4.3546 stjerner ud af 5
SOS Primer Green SOS Primer Green
SOS Primer Green
rødme

Tidligere pris DKK 300,00

DKK 300,00

Nuværende pris DKK 264,00

DKK 264,00
(DKK 880,00/100ml)

Medlemspris DKK 224,40

DKK 224,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 748,00/100ml)

Primeren, der reducerer synligheden af rødme øjeblikkeligt og dag for dag, samtidig med at den forbedrer makeupens holdbarhed.

Multi-Active Revitalizing Treatment Essence 200 ml Tidligere pris DKK 295,00 Nuværende pris DKK 259,60 Bedømmelse: 4.9231 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Multi-Active Revitalizing Treatment Essence Multi-Active Revitalizing Treatment Essence
Multi-Active Revitalizing Treatment Essence
200 ml

Tidligere pris DKK 295,00

DKK 295,00

Nuværende pris DKK 259,60

DKK 259,60
(DKK 129,80/100ml)

Medlemspris DKK 220,66

DKK 220,66
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 110,33/100ml)

En frisk, sansemættende essens, der revitaliserer og tilfører huden fugt, så den ser glattere ud.

Lip Comfort Oil Duo 2 x 1,4 ml Tidligere pris DKK 135,00 Nuværende pris DKK 118,80 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5
Lip Comfort Oil Duo
Lip Comfort Oil Duo
2 x 1,4 ml

Tidligere pris DKK 135,00

DKK 135,00

Nuværende pris DKK 118,80

DKK 118,80

Medlemspris DKK 100,98

DKK 100,98
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

En duo i rejsestørrelse med nærende læbeolier, beriget med tre planteolier, der nærer, plejer og synligt fylder læberne – samtidig med at de efterlades med en glansfuld og beskyttende farvefinish.

Invisible Sun Care Stick SPF50 17 g Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.7549 stjerner ud af 5

Nyhed

Invisible Sun Care Stick SPF50
Invisible Sun Care Stick SPF50
17 g

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 1.345,88/100g)

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.144,00/100g)

Denne solstift, der er let at have med, giver en usynlig finish og konstant høj beskyttelse af sarte områder.

Milky Sun Care SprayVery High Protection SPF 50+ 150 ml Tidligere pris DKK 275,00 Nuværende pris DKK 242,00 Bedømmelse: 4.4762 stjerner ud af 5
Milky Sun Care SprayVery High Protection SPF 50+ Milky Sun Care SprayVery High Protection SPF 50+
Milky Sun Care SprayVery High Protection SPF 50+
150 ml

Tidligere pris DKK 275,00

DKK 275,00

Nuværende pris DKK 242,00

DKK 242,00
(DKK 161,33/100ml)

Medlemspris DKK 205,70

DKK 205,70
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 137,13/100ml)

En mælkeagtig solspray med en let tekstur, der giver meget høj beskyttelse, og den absorberes nemt, så huden føles behagelig og fugtmættet.

Sun Body Mist SPF50+ 150 ml Tidligere pris DKK 275,00 Nuværende pris DKK 242,00 Bedømmelse: 3.898 stjerner ud af 5

Nyhed

Sun Body Mist SPF50+
Sun Body Mist SPF50+
150 ml

Tidligere pris DKK 275,00

DKK 275,00

Nuværende pris DKK 242,00

DKK 242,00
(DKK 161,33/100ml)

Medlemspris DKK 205,70

DKK 205,70
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 137,13/100ml)

Denne tofasede solmist til alle hudtyper beskytter synligt mod for tidlig aldring.

Du har set 168 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.