• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face 15 ml Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.3096 stjerner ud af 5

Best seller

Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face
Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face
15 ml

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 1.525,33/100ml)

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.296,53/100ml)

3 dråber koncentreret solkulør giver en sund glød året rundt!

Gentle Eye Make-Up Remover 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 4.1573 stjerner ud af 5

Best seller

Gentle Eye Make-Up Remover Gentle Eye Make-Up Remover
Gentle Eye Make-Up Remover
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

Makeupfjerneren til sarte øjne, som blidt fjerner makeup.

Renew-Plus Body Serum 200 ml Tidligere pris DKK 500,00 Nuværende pris DKK 440,00 Bedømmelse: 4.7241 stjerner ud af 5
Renew-Plus Body Serum Renew-Plus Body Serum
Renew-Plus Body Serum
200 ml

Tidligere pris DKK 500,00

DKK 500,00

Nuværende pris DKK 440,00

DKK 440,00
(DKK 220,00/100ml)

Medlemspris DKK 374,00

DKK 374,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 187,00/100ml)

Hudpleje, der fornyer huden på din krop for en øjeblikkelig "ny hud"-effekt.

Hand and Nail Treatment Balm 100 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.6234 stjerner ud af 5
Hand and Nail Treatment Balm Hand and Nail Treatment Balm
Hand and Nail Treatment Balm
100 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 189,20/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 160,82/100ml)

Al ekspertisen fra en Hand and Nail Treatment Cream i en rig formel.

Blue Orchid Treatment Oil - Dehydrated Skin 30 ml Tidligere pris DKK 380,00 Nuværende pris DKK 334,40 Bedømmelse: 4.8742 stjerner ud af 5

Best seller

Blue Orchid Treatment Oil - Dehydrated Skin Blue Orchid Treatment Oil - Dehydrated Skin
Blue Orchid Treatment Oil - Dehydrated Skin
30 ml

Tidligere pris DKK 380,00

DKK 380,00

Nuværende pris DKK 334,40

DKK 334,40
(DKK 1.114,67/100ml)

Medlemspris DKK 284,24

DKK 284,24
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 947,47/100ml)

Ansigtsolie til dehydreret hud fremstillet af 100 % rene planteekstrakter

Extra-Firming Phyto-Serum 50 ml Tidligere pris DKK 815,00 Nuværende pris DKK 717,20 Bedømmelse: 4.6 stjerner ud af 5
Extra-Firming Phyto-Serum
Extra-Firming Phyto-Serum
50 ml

Tidligere pris DKK 815,00

DKK 815,00

Nuværende pris DKK 717,20

DKK 717,20
(DKK 1.434,40/100ml)

Medlemspris DKK 609,62

DKK 609,62
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.219,24/100ml)

Ekstra opstrammende koncentrat

Hydra-Essentiel [HA²] Cream-Mask 75 ml Tidligere pris DKK 315,00 Nuværende pris DKK 277,20 Bedømmelse: 4.4167 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Cream-Mask Hydra-Essentiel [HA²] Cream-Mask
Hydra-Essentiel [HA²] Cream-Mask
75 ml

Tidligere pris DKK 315,00

DKK 315,00

Nuværende pris DKK 277,20

DKK 277,20
(DKK 369,60/100ml)

Medlemspris DKK 235,62

DKK 235,62
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 314,16/100ml)

Masken er beriget med hyaluronsyrer og ceramider for intens fugtmætning og en styrket hudbarriere.

Ombre 4 Couleurs 6 Nuancer Tidligere pris DKK 425,00 Nuværende pris DKK 374,00 Bedømmelse: 4.6119 stjerner ud af 5
Prøv det
Ombre 4 Couleurs
Ombre 4 Couleurs

Tidligere pris DKK 425,00

DKK 425,00

Nuværende pris DKK 374,00

DKK 374,00

Medlemspris DKK 317,90

DKK 317,90
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Fire intense og langtidsholdbare øjenskygger

Extra-Firming Firming Treatment Essence 200 ml Tidligere pris DKK 410,00 Nuværende pris DKK 360,80 Bedømmelse: 4.8462 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Extra-Firming Firming Treatment Essence Extra-Firming Firming Treatment Essence
Extra-Firming Firming Treatment Essence
200 ml

Tidligere pris DKK 410,00

DKK 410,00

Nuværende pris DKK 360,80

DKK 360,80
(DKK 180,40/100ml)

Medlemspris DKK 306,68

DKK 306,68
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 153,34/100ml)

Tilfører fugt og genskaber hudens balance, samtidig med at den genopretter dens tone og ungdommelige look. Især beregnet til kvinder i 40’erne.

Body Lotion - Eau des Jardins 200 ml Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.5577 stjerner ud af 5
Body Lotion - Eau des Jardins Body Lotion - Eau des Jardins
Body Lotion - Eau des Jardins
200 ml

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00
(DKK 154,00/100ml)

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 130,90/100ml)

Fugtgivende bodylotion med den opløftende duft af Eau des Jardins æteriske olier.

Joli Rouge Shine 11 Nuancer Tidligere pris DKK 0,00 Nuværende pris DKK 237,60 Bedømmelse: 4.25 stjerner ud af 5
Prøv det
Joli Rouge Shine
Joli Rouge Shine

Nuværende pris DKK 237,60

DKK 237,60

Medlemspris DKK 0,00

DKK 0,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Kombineret farve og pleje af læber. Flot skær og en plejende formel, der smelter ned i læberne.

Men face anti ageing cream 50 ml Tidligere pris DKK 485,00 Nuværende pris DKK 426,80 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Nyhed

Men face anti ageing cream Men face anti ageing cream
Men face anti ageing cream
50 ml

Tidligere pris DKK 485,00

DKK 485,00

Nuværende pris DKK 426,80

DKK 426,80
(DKK 853,60/100ml)

Medlemspris DKK 362,78

DKK 362,78
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 725,56/100ml)

En behandling med løftende og opstrammende effekt, der styrker hudens barriere for at bekæmpe aldringstegn.

RE-BOOST tinted hydra-energizing cream 50 ml Tidligere pris DKK 200,00 Nuværende pris DKK 176,00 Bedømmelse: 4.4962 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
RE-BOOST tinted hydra-energizing cream RE-BOOST tinted hydra-energizing cream
RE-BOOST tinted hydra-energizing cream
50 ml

Tidligere pris DKK 200,00

DKK 200,00

Nuværende pris DKK 176,00

DKK 176,00
(DKK 352,00/100ml)

Medlemspris DKK 149,60

DKK 149,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 299,20/100ml)

Den letfarvede creme til alle hudtyper, som fugtmætter, stimulerer og udjævner hudtonen, så den får en sund glød.

Eksfolierende kropspeeling for glat hud 200 ml Tidligere pris DKK 345,00 Nuværende pris DKK 303,60 Bedømmelse: 4.8 stjerner ud af 5
Eksfolierende kropspeeling for glat hud Eksfolierende kropspeeling for glat hud
Eksfolierende kropspeeling for glat hud
200 ml

Tidligere pris DKK 345,00

DKK 345,00

Nuværende pris DKK 303,60

DKK 303,60
(DKK 151,80/100ml)

Medlemspris DKK 258,06

DKK 258,06
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 129,03/100ml)

Den eksfolierende peeling, der skånsomt fjerner ruhed og forfiner hudens tekstur.

SOS Lashes Serum Mascara caramel Tidligere pris DKK 290,00 Nuværende pris DKK 255,20 Bedømmelse: 3.95 stjerner ud af 5

Best seller

Prøv det
SOS Lashes Serum Mascara SOS Lashes Serum Mascara
SOS Lashes Serum Mascara
caramel

Tidligere pris DKK 290,00

DKK 290,00

Nuværende pris DKK 255,20

DKK 255,20

Medlemspris DKK 216,92

DKK 216,92
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Den nye halvt-mascara, halvt-plejeprodukt giver vipperne volumen, længde, tæthed, buet og markeret form med hvert eneste strøg.

Ever Matte Compact Powder 4 Nuancer Tidligere pris DKK 390,00 Nuværende pris DKK 343,20 Bedømmelse: 3.8842 stjerner ud af 5
Prøv det
Ever Matte Compact Powder
Ever Matte Compact Powder

Tidligere pris DKK 390,00

DKK 390,00

Nuværende pris DKK 343,20

DKK 343,20
(DKK 3.432,00/100g)

Medlemspris DKK 291,72

DKK 291,72
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 2.917,20/100g)

Kompakt pudder med ferskenmælk, der gør huden mat.

Shower Gel - Eau des Jardins 200 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.6515 stjerner ud af 5
Shower Gel - Eau des Jardins Shower Gel - Eau des Jardins
Shower Gel - Eau des Jardins
200 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 94,60/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 80,41/100ml)

Velduftende showergel med den opløftende duft af Eau des Jardins æteriske olier.

Joli Rouge 27 Nuancer Tidligere pris DKK 270,00 Nuværende pris DKK 237,60 Bedømmelse: 4.2 stjerner ud af 5
Prøv det
Joli Rouge
Joli Rouge

Tidligere pris DKK 270,00

DKK 270,00

Nuværende pris DKK 237,60

DKK 237,60

Medlemspris DKK 201,96

DKK 201,96
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Kombineret farve og pleje af læber. Perfekt satinfinish og en plejende formel, der smelter ned i læberne.

RE-BOOST Hydra-Nourishing Cream - Youthful Skin - Intense Nourishment 50 ml Tidligere pris DKK 200,00 Nuværende pris DKK 176,00 Bedømmelse: 4.4828 stjerner ud af 5
RE-BOOST Hydra-Nourishing Cream - Youthful Skin - Intense Nourishment RE-BOOST Hydra-Nourishing Cream - Youthful Skin - Intense Nourishment
RE-BOOST Hydra-Nourishing Cream - Youthful Skin - Intense Nourishment
50 ml

Tidligere pris DKK 200,00

DKK 200,00

Nuværende pris DKK 176,00

DKK 176,00
(DKK 352,00/100ml)

Medlemspris DKK 149,60

DKK 149,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 299,20/100ml)

Den rige, fede creme til ungdommelig hud er med til at nære tør og sart hud intenst. Kokoneffekt.

Hydra-Essentiel [HA²] Matte Gel 75 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.7368 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Matte Gel
Hydra-Essentiel [HA²] Matte Gel
75 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 469,33/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 398,93/100ml)

Ansigtsdaggelen, som tilfører huden fugt og giver den et mat skær.

PURE-RESET Smooth Skin Blemish Serum - Youthful Skin - Rebalancing and Anti-Blemish 30 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 4.8333 stjerner ud af 5
PURE-RESET Smooth Skin Blemish Serum - Youthful Skin - Rebalancing and Anti-Blemish PURE-RESET Smooth Skin Blemish Serum - Youthful Skin - Rebalancing and Anti-Blemish
PURE-RESET Smooth Skin Blemish Serum - Youthful Skin - Rebalancing and Anti-Blemish
30 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Dette friske og lette serum til ungdommelig hud er beriget med zink, glycolsyre og salicylsyre, der øjeblikkeligt bidrager til følelsen af ny hud.

Du har set 114 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.