• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Total Eye Blue Gel 20 ml Tidligere pris DKK 330,00 Nuværende pris DKK 290,40 Bedømmelse: 4.5304 stjerner ud af 5
Total Eye Blue Gel Total Eye Blue Gel
Total Eye Blue Gel
20 ml

Tidligere pris DKK 330,00

DKK 330,00

Nuværende pris DKK 290,40

DKK 290,40
(DKK 1.452,00/100ml)

Medlemspris DKK 246,84

DKK 246,84
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.234,20/100ml)

Kølende øjengel, som er med til at mindske poser og mørke rande

Nutri-Lumière Night Cream 50 ml Tidligere pris DKK 1.115,00 Nuværende pris DKK 981,20 Bedømmelse: 4.7514 stjerner ud af 5
Nutri-Lumière Night Cream Nutri-Lumière Night Cream
Nutri-Lumière Night Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 1.115,00

DKK 1.115,00

Nuværende pris DKK 981,20

DKK 981,20
(DKK 1.962,40/100ml)

Medlemspris DKK 834,02

DKK 834,02
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.668,04/100ml)

Intens genoprettende creme Alle hudtyper

Purifying Toning Lotion 3 Størrelser Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 3.8552 stjerner ud af 5
Purifying Toning Lotion
Purifying Toning Lotion
3 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 105,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 89,76/100ml)

Tonende lotion, der renser, opstrammer porer og er med til at bevare blandet til fedtets huds balance.

Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream 50 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.3151 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Ansigtsdagcremen, som tilfører huden fugt og nærer den.

Soothing Toning Lotion 3 Størrelser Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 4.7195 stjerner ud af 5

Best seller

Soothing Toning Lotion
Soothing Toning Lotion
3 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 105,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 89,76/100ml)

Tonende lotion, som lindrer og er med til at bevare tør til sart huds balance.

V Shaping Facial Lift 2 Størrelser Tidligere pris DKK 560,00 Nuværende pris DKK 492,80 Bedømmelse: 4.4667 stjerner ud af 5
V Shaping Facial Lift
V Shaping Facial Lift
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 560,00

DKK 560,00

Nuværende pris DKK 492,80

DKK 492,80
(DKK 985,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 418,88

DKK 418,88
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 837,76/100ml)

Fejlfri serum til formgivning af ansigtets konturer

Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types 50 ml Tidligere pris DKK 565,00 Nuværende pris DKK 497,20 Bedømmelse: 4.7041 stjerner ud af 5
Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types
Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types
50 ml

Tidligere pris DKK 565,00

DKK 565,00

Nuværende pris DKK 497,20

DKK 497,20
(DKK 994,40/100ml)

Medlemspris DKK 422,62

DKK 422,62
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 845,24/100ml)

Udglattende og fornyende natcreme beriget med [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]. Lindrende tekstur.

Extra-Firming Body Cream 200 ml Tidligere pris DKK 530,00 Nuværende pris DKK 466,40 Bedømmelse: 4.3478 stjerner ud af 5
Extra-Firming Body Cream Extra-Firming Body Cream
Extra-Firming Body Cream
200 ml

Tidligere pris DKK 530,00

DKK 530,00

Nuværende pris DKK 466,40

DKK 466,40
(DKK 233,20/100ml)

Medlemspris DKK 396,44

DKK 396,44
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 198,22/100ml)

Bodycremen, som strammer op og former i et enkelt trin.

Nutri-Lumière Revive 50 ml Tidligere pris DKK 1.050,00 Nuværende pris DKK 924,00 Bedømmelse: 4.7838 stjerner ud af 5
Nutri-Lumière Revive Nutri-Lumière Revive
Nutri-Lumière Revive
50 ml

Tidligere pris DKK 1.050,00

DKK 1.050,00

Nuværende pris DKK 924,00

DKK 924,00
(DKK 1.848,00/100ml)

Medlemspris DKK 785,40

DKK 785,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.570,80/100ml)

Forskønnende, revitaliserende og opstrammende dagcreme til moden hud.

Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face 15 ml Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.3096 stjerner ud af 5

Best seller

Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face
Radiance-Plus Golden Glow Booster for Face
15 ml

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 1.525,33/100ml)

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.296,53/100ml)

3 dråber koncentreret solkulør giver en sund glød året rundt!

Gentle Eye Make-Up Remover 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 4.1573 stjerner ud af 5

Best seller

Gentle Eye Make-Up Remover Gentle Eye Make-Up Remover
Gentle Eye Make-Up Remover
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

Makeupfjerneren til sarte øjne, som blidt fjerner makeup.

Renew-Plus Body Serum 200 ml Tidligere pris DKK 500,00 Nuværende pris DKK 440,00 Bedømmelse: 4.7241 stjerner ud af 5
Renew-Plus Body Serum Renew-Plus Body Serum
Renew-Plus Body Serum
200 ml

Tidligere pris DKK 500,00

DKK 500,00

Nuværende pris DKK 440,00

DKK 440,00
(DKK 220,00/100ml)

Medlemspris DKK 374,00

DKK 374,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 187,00/100ml)

Hudpleje, der fornyer huden på din krop for en øjeblikkelig "ny hud"-effekt.

Hand and Nail Treatment Balm 100 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.6234 stjerner ud af 5
Hand and Nail Treatment Balm Hand and Nail Treatment Balm
Hand and Nail Treatment Balm
100 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 189,20/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 160,82/100ml)

Al ekspertisen fra en Hand and Nail Treatment Cream i en rig formel.

Blue Orchid Treatment Oil - Dehydrated Skin 30 ml Tidligere pris DKK 380,00 Nuværende pris DKK 334,40 Bedømmelse: 4.8742 stjerner ud af 5

Best seller

Blue Orchid Treatment Oil - Dehydrated Skin Blue Orchid Treatment Oil - Dehydrated Skin
Blue Orchid Treatment Oil - Dehydrated Skin
30 ml

Tidligere pris DKK 380,00

DKK 380,00

Nuværende pris DKK 334,40

DKK 334,40
(DKK 1.114,67/100ml)

Medlemspris DKK 284,24

DKK 284,24
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 947,47/100ml)

Ansigtsolie til dehydreret hud fremstillet af 100 % rene planteekstrakter

Extra-Firming Phyto-Serum 50 ml Tidligere pris DKK 815,00 Nuværende pris DKK 717,20 Bedømmelse: 4.6 stjerner ud af 5
Extra-Firming Phyto-Serum
Extra-Firming Phyto-Serum
50 ml

Tidligere pris DKK 815,00

DKK 815,00

Nuværende pris DKK 717,20

DKK 717,20
(DKK 1.434,40/100ml)

Medlemspris DKK 609,62

DKK 609,62
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.219,24/100ml)

Ekstra opstrammende koncentrat

Hydra-Essentiel [HA²] Cream-Mask 75 ml Tidligere pris DKK 315,00 Nuværende pris DKK 277,20 Bedømmelse: 4.4167 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Cream-Mask Hydra-Essentiel [HA²] Cream-Mask
Hydra-Essentiel [HA²] Cream-Mask
75 ml

Tidligere pris DKK 315,00

DKK 315,00

Nuværende pris DKK 277,20

DKK 277,20
(DKK 369,60/100ml)

Medlemspris DKK 235,62

DKK 235,62
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 314,16/100ml)

Masken er beriget med hyaluronsyrer og ceramider for intens fugtmætning og en styrket hudbarriere.

Ombre 4 Couleurs 6 Nuancer Tidligere pris DKK 425,00 Nuværende pris DKK 374,00 Bedømmelse: 4.6119 stjerner ud af 5
Prøv det
Ombre 4 Couleurs
Ombre 4 Couleurs

Tidligere pris DKK 425,00

DKK 425,00

Nuværende pris DKK 374,00

DKK 374,00

Medlemspris DKK 317,90

DKK 317,90
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Fire intense og langtidsholdbare øjenskygger

Extra-Firming Firming Treatment Essence 200 ml Tidligere pris DKK 410,00 Nuværende pris DKK 360,80 Bedømmelse: 4.8462 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Extra-Firming Firming Treatment Essence Extra-Firming Firming Treatment Essence
Extra-Firming Firming Treatment Essence
200 ml

Tidligere pris DKK 410,00

DKK 410,00

Nuværende pris DKK 360,80

DKK 360,80
(DKK 180,40/100ml)

Medlemspris DKK 306,68

DKK 306,68
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 153,34/100ml)

Tilfører fugt og genskaber hudens balance, samtidig med at den genopretter dens tone og ungdommelige look. Især beregnet til kvinder i 40’erne.

Body Lotion - Eau des Jardins 200 ml Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.5577 stjerner ud af 5
Body Lotion - Eau des Jardins Body Lotion - Eau des Jardins
Body Lotion - Eau des Jardins
200 ml

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00
(DKK 154,00/100ml)

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 130,90/100ml)

Fugtgivende bodylotion med den opløftende duft af Eau des Jardins æteriske olier.

Joli Rouge Shine 11 Nuancer Tidligere pris DKK 0,00 Nuværende pris DKK 237,60 Bedømmelse: 4.25 stjerner ud af 5
Prøv det
Joli Rouge Shine
Joli Rouge Shine

Nuværende pris DKK 237,60

DKK 237,60

Medlemspris DKK 0,00

DKK 0,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Kombineret farve og pleje af læber. Flot skær og en plejende formel, der smelter ned i læberne.

Men face anti ageing cream 50 ml Tidligere pris DKK 485,00 Nuværende pris DKK 426,80 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Nyhed

Men face anti ageing cream Men face anti ageing cream
Men face anti ageing cream
50 ml

Tidligere pris DKK 485,00

DKK 485,00

Nuværende pris DKK 426,80

DKK 426,80
(DKK 853,60/100ml)

Medlemspris DKK 362,78

DKK 362,78
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 725,56/100ml)

En behandling med løftende og opstrammende effekt, der styrker hudens barriere for at bekæmpe aldringstegn.

Du har set 105 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.