• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
UV Plus Skin Barrier SPF 50+ 30 ml Tidligere pris DKK 360,00 Nuværende pris DKK 316,80 Bedømmelse: 4.3243 stjerner ud af 5

Nyhed

UV Plus Skin Barrier SPF 50+ UV Plus Skin Barrier SPF 50+
UV Plus Skin Barrier SPF 50+
30 ml

Tidligere pris DKK 360,00

DKK 360,00

Nuværende pris DKK 316,80

DKK 316,80
(DKK 1.056,00/100ml)

Medlemspris DKK 269,28

DKK 269,28
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 897,60/100ml)

Den multifunktionelle urbane solbeskyttelse, der beskytter huden mod seks synlige tegn på for tidlig aldring.

Bright Plus [ADVANCED] Treatment Essence 200 ml Tidligere pris DKK 290,00 Nuværende pris DKK 255,20 Bedømmelse: 1 stjerner ud af 5

Nyhed

Bright Plus [ADVANCED] Treatment Essence Bright Plus [ADVANCED] Treatment Essence
Bright Plus [ADVANCED] Treatment Essence
200 ml

Tidligere pris DKK 290,00

DKK 290,00

Nuværende pris DKK 255,20

DKK 255,20
(DKK 127,60/100ml)

Medlemspris DKK 216,92

DKK 216,92
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 108,46/100ml)

Denne behandlende essence fugter, toner og forbereder huden, samtidig med at den forbedrer hudens jævnhed og fremhæver en strålende glød.

Bright Plus [ADVANCED] Milky Emulsion 100 ml Tidligere pris DKK 370,00 Nuværende pris DKK 325,60 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Nyhed

Bright Plus [ADVANCED] Milky Emulsion Bright Plus [ADVANCED] Milky Emulsion
Bright Plus [ADVANCED] Milky Emulsion
100 ml

Tidligere pris DKK 370,00

DKK 370,00

Nuværende pris DKK 325,60

DKK 325,60
(DKK 325,60/100ml)

Medlemspris DKK 276,76

DKK 276,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 276,76/100ml)

Med sin mælkeagtige tekstur hjælper denne emulsion med synligt at udjævne hudtonen, reducere synligheden af mørke pletter og styrke hudens fugtbarriere.

Lip Oil Balm – Embrace Love Collection 08 rosy kiss Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4.4 stjerner ud af 5

Limited edition

Prøv det
Lip Oil Balm – Embrace Love Collection Lip Oil Balm – Embrace Love Collection
Lip Oil Balm – Embrace Love Collection
08 rosy kiss

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Den plejende oil-balm-formel er genopfundet i en frisk, lys rosa nuance for en uimodståelig baby lips-effekt.

Bust Beauty Firm-Lift Gel 50 ml Tidligere pris DKK 500,00 Nuværende pris DKK 440,00 Bedømmelse: 4.5116 stjerner ud af 5

Nyhed

Bust Beauty Firm-Lift Gel Bust Beauty Firm-Lift Gel
Bust Beauty Firm-Lift Gel
50 ml

Tidligere pris DKK 500,00

DKK 500,00

Nuværende pris DKK 440,00

DKK 440,00
(DKK 880,00/100ml)

Medlemspris DKK 374,00

DKK 374,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 748,00/100ml)

Den komplette ekspertbehandling, der løfter, styrker og giver barmen et fyldigere udseende.

Bronzing Powder 17 g Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.8182 stjerner ud af 5

Nyhed

Bronzing Powder Bronzing Powder
Bronzing Powder
17 g

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00
(DKK 1.811,76/100g)

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.540,00/100g)

Udjævn, slør og matter huden for en strålende, sund glød og et solkysset look hele sommeren med Bronzing Powder.

Lip Oil Cryo-Plumping 00 cryo mint Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4.5714 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Lip Oil Cryo-Plumping Lip Oil Cryo-Plumping
Lip Oil Cryo-Plumping
00 cryo mint

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Lip Oil, Cryo-udgave: et let strejf af friskhed til læberne og øjeblikkelig volumengivende glans, koncentreret som en plejende behandling.

Lip Oil Balm Cryo-Plumping 00 cryo mint Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Lip Oil Balm Cryo-Plumping Lip Oil Balm Cryo-Plumping
Lip Oil Balm Cryo-Plumping
00 cryo mint

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Læbeolie-balsam, Cryo-udgave: en volumengivende, fugtgivende olie-balsam for en øjeblikkelig, ultraopfriskende Baby Lips-effekt.

Self Tanning Milky Lotion 125 ml Tidligere pris DKK 270,00 Nuværende pris DKK 237,60 Bedømmelse: 4.8182 stjerner ud af 5

Ny formel

Self Tanning Milky Lotion Self Tanning Milky Lotion
Self Tanning Milky Lotion
125 ml

Tidligere pris DKK 270,00

DKK 270,00

Nuværende pris DKK 237,60

DKK 237,60
(DKK 190,08/100ml)

Medlemspris DKK 201,96

DKK 201,96
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 161,57/100ml)

En selvbruner til ansigt og krop med en mælket tekstur, der gradvist giver en gylden glød og tilfører huden intens fugt.

Self Tanning Instant Gel 125 ml Tidligere pris DKK 270,00 Nuværende pris DKK 237,60 Bedømmelse: 2.1364 stjerner ud af 5

Ny formel

Self Tanning Instant Gel Self Tanning Instant Gel
Self Tanning Instant Gel
125 ml

Tidligere pris DKK 270,00

DKK 270,00

Nuværende pris DKK 237,60

DKK 237,60
(DKK 190,08/100ml)

Medlemspris DKK 201,96

DKK 201,96
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 161,57/100ml)

En forfriskende selvbruner-gel til ansigt og krop, der giver huden en gylden glød på blot få timer og tilfører intens fugt.

Tonic Bath & Shower Concentrate 2 Størrelser Tidligere pris DKK 170,00 Nuværende pris DKK 149,60 Bedømmelse: 4.2719 stjerner ud af 5
Tonic Bath & Shower Concentrate
Tonic Bath & Shower Concentrate
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 170,00

DKK 170,00

Nuværende pris DKK 149,60

DKK 149,60
(DKK 74,80/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 127,16

DKK 127,16
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 63,58/100ml)

Showergelen med æteriske olier, som renser og toner.

Super Restorative Décolleté and Neck 75 ml Tidligere pris DKK 720,00 Nuværende pris DKK 633,60 Bedømmelse: 4.811 stjerner ud af 5
Super Restorative Décolleté and Neck Super Restorative Décolleté and Neck
Super Restorative Décolleté and Neck
75 ml

Tidligere pris DKK 720,00

DKK 720,00

Nuværende pris DKK 633,60

DKK 633,60
(DKK 844,80/100ml)

Medlemspris DKK 538,56

DKK 538,56
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 718,08/100ml)

Elsk den alder, du har.

Cryo-Flash Cream-Mask 2 Størrelser Tidligere pris DKK 135,00 Nuværende pris DKK 118,80 Bedømmelse: 4.75 stjerner ud af 5
Cryo-Flash Cream-Mask
Cryo-Flash Cream-Mask
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 135,00

DKK 135,00

Nuværende pris DKK 118,80

DKK 118,80
(DKK 792,00/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 100,98

DKK 100,98
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 673,20/100ml)

Den intensive crememaske inspireret af de nyeste kryoterapi-teknikker, der understøtter hudens ungdommelighed.

Super Restorative Remodelling Serum 2 Størrelser Tidligere pris DKK 1.000,00 Nuværende pris DKK 880,00 Bedømmelse: 4.6308 stjerner ud af 5

Best seller

Super Restorative Remodelling Serum Super Restorative Remodelling Serum
Super Restorative Remodelling Serum
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 1.000,00

DKK 1.000,00

Nuværende pris DKK 880,00

DKK 880,00
(DKK 2.933,33/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 748,00

DKK 748,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 2.493,33/100ml)

The multi-intensive anti-ageing treatment that helps reshape contours of the face and restore radiance. Put a smile back on your face!

Instant Eye Make-Up Remover 2 Størrelser Tidligere pris DKK 105,00 Nuværende pris DKK 92,40 Bedømmelse: 3.7225 stjerner ud af 5

Best seller

Instant Eye Make-Up Remover
Instant Eye Make-Up Remover
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 105,00

DKK 105,00

Nuværende pris DKK 92,40

DKK 92,40
(DKK 184,80/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 78,54

DKK 78,54
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 157,08/100ml)

Tofaset øjenmakeupfjerner, som blidt fjerner vandfast makeup.

Hydrating Toning Lotion 4 Størrelser Tidligere pris DKK 120,00 Nuværende pris DKK 105,60 Bedømmelse: 4.9459 stjerner ud af 5
Hydrating Toning Lotion
Hydrating Toning Lotion
4 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 120,00

DKK 120,00

Nuværende pris DKK 105,60

DKK 105,60
(DKK 105,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 89,76

DKK 89,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 89,76/100ml)

Tonende lotion, der fugtmætter, blødgør og er med til at bevare normal til tør huds balance.

Cleansing Micellar Water 2 Størrelser Tidligere pris DKK 120,00 Nuværende pris DKK 105,60 Bedømmelse: 4.6598 stjerner ud af 5

Best seller

Cleansing Micellar Water
Cleansing Micellar Water
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 120,00

DKK 120,00

Nuværende pris DKK 105,60

DKK 105,60
(DKK 105,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 89,76

DKK 89,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 89,76/100ml)

Frisk micellært rensevand, der fjerner makeup i et enkelt trin og samtidig er med til at bevare hudens balance.

Super Restorative Balm For Abdomen and Waist 200 ml Tidligere pris DKK 635,00 Nuværende pris DKK 558,80 Bedømmelse: 4.439 stjerner ud af 5
Super Restorative Balm For Abdomen and Waist Super Restorative Balm For Abdomen and Waist
Super Restorative Balm For Abdomen and Waist
200 ml

Tidligere pris DKK 635,00

DKK 635,00

Nuværende pris DKK 558,80

DKK 558,80
(DKK 279,40/100ml)

Medlemspris DKK 474,98

DKK 474,98
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 237,49/100ml)

Balmen, som former og er med til at nydefinere områder med slap hud, især for kvinder over 50.

Nutri-Lumière Day Cream 50 ml Tidligere pris DKK 1.050,00 Nuværende pris DKK 924,00
Nutri-Lumière Day Cream Nutri-Lumière Day Cream
Nutri-Lumière Day Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 1.050,00

DKK 1.050,00

Nuværende pris DKK 924,00

DKK 924,00
(DKK 1.848,00/100ml)

Medlemspris DKK 785,40

DKK 785,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.570,80/100ml)

Oplysende, revitaliserende creme Alle hudtyper

Eau Dynamisante 4 Størrelser Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.3824 stjerner ud af 5
Eau Dynamisante Eau Dynamisante
Eau Dynamisante
4 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 457,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 388,96/100ml)

En opkvikkende Clarins Treatment Fragrance til huden og sjælen.

Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum 30 ml Tidligere pris DKK 470,00 Nuværende pris DKK 413,60 Bedømmelse: 4.566 stjerner ud af 5

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum
Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum
30 ml

Tidligere pris DKK 470,00

DKK 470,00

Nuværende pris DKK 413,60

DKK 413,60
(DKK 1.378,67/100ml)

Medlemspris DKK 351,56

DKK 351,56
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.171,87/100ml)

Dette serum, der er beriget med hyaluronsyre og polyfenoler fra safranblomsten, fugtmætter intenst og bevarer hudens balance.

Du har set 84 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.