• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Velvet Cleansing Milk 4 Størrelser Tidligere pris DKK 120,00 Nuværende pris DKK 105,60 Bedømmelse: 4.2151 stjerner ud af 5
Velvet Cleansing Milk
Velvet Cleansing Milk
4 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 120,00

DKK 120,00

Nuværende pris DKK 105,60

DKK 105,60
(DKK 105,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 89,76

DKK 89,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 89,76/100ml)

Silkeagtig rensemælk, der fjerner makeup, lindrer huden og er med til at bevare dens balance.

Hydrating Gentle Foaming Cleanser 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 3.67 stjerner ud af 5

Best seller

Hydrating Gentle Foaming Cleanser
Hydrating Gentle Foaming Cleanser
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

Skummende rens, der renser, fjerner makeup, fugtmætter og fjerner urenheder fra huden og samtidig er med til at bevare dens balance.

Tinted Oleo-Serum 4 Nuancer Tidligere pris DKK 345,00 Nuværende pris DKK 282,90 Bedømmelse: 3.6695 stjerner ud af 5

Best seller

Prøv det
Tinted Oleo-Serum
Tinted Oleo-Serum

Tidligere pris DKK 345,00

DKK 345,00

Nuværende pris DKK 282,90

DKK 282,90
(DKK 943,00/100ml)

Medlemspris DKK 240,46

DKK 240,46
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 801,53/100ml)

Clarins' første farvede hudplejeserum. Kombination af mineralske pigmenter og tørre vegetabilske olier Klar glød* og dyb næring.*skær

Total Cleansing Oil 2 Størrelser Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.7778 stjerner ud af 5

Best seller

Total Cleansing Oil
Total Cleansing Oil
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 152,53/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 129,65/100ml)

Rensende olie, som fjerner selv vandfast makeup og er med til at bevare hudens balance.

SOS Primer White glans Tidligere pris DKK 300,00 Nuværende pris DKK 264,00 Bedømmelse: 4.3758 stjerner ud af 5
SOS Primer White SOS Primer White
SOS Primer White
glans

Tidligere pris DKK 300,00

DKK 300,00

Nuværende pris DKK 264,00

DKK 264,00
(DKK 880,00/100ml)

Medlemspris DKK 224,40

DKK 224,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 748,00/100ml)

Primeren, der booster din glød øjeblikkeligt og dag efter dag  forbedrer holdbarheden af din makeup.

Lip Comfort Oil Set - Nourishing and Comforting Lip Oils unit Tidligere pris DKK 465,00 Nuværende pris DKK 381,30 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

-30%

Lip Comfort Oil Set - Nourishing and Comforting Lip Oils Lip Comfort Oil Set - Nourishing and Comforting Lip Oils
Lip Comfort Oil Set - Nourishing and Comforting Lip Oils
unit

Tidligere pris DKK 465,00

DKK 465,00

Nuværende pris DKK 381,30

DKK 381,30
1 vare

Medlemspris DKK 324,11

DKK 324,11
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Et udvalg af fire ikoniske nuancer af Lip Comfort Oil for smukt fremhævede læber.

My Cleansing Essentials - Sensitive Skin unit Tidligere pris DKK 495,00 Nuværende pris DKK 405,90 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

-30%

My Cleansing Essentials - Sensitive Skin My Cleansing Essentials - Sensitive Skin
My Cleansing Essentials - Sensitive Skin
unit

Tidligere pris DKK 495,00

DKK 495,00

Nuværende pris DKK 405,90

DKK 405,90
1 vare

Medlemspris DKK 345,02

DKK 345,02
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Din personlige rutine til at rense, eksfoliere og berolige sensitiv hud.

Anti-Ageing Set for Men unit Tidligere pris DKK 495,00 Nuværende pris DKK 405,90 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

-30%

Anti-Ageing Set for Men Anti-Ageing Set for Men
Anti-Ageing Set for Men
unit

Tidligere pris DKK 495,00

DKK 495,00

Nuværende pris DKK 405,90

DKK 405,90
1 vare

Medlemspris DKK 345,02

DKK 345,02
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Anti-age hudplejerutinen til mænd, der renser og fugter.

Lip and Eye Make-Up Essentials Set unit Tidligere pris DKK 235,00 Nuværende pris DKK 192,70 Bedømmelse: 4.5 stjerner ud af 5

-30%

Lip and Eye Make-Up Essentials Set Lip and Eye Make-Up Essentials Set
Lip and Eye Make-Up Essentials Set
unit

Tidligere pris DKK 235,00

DKK 235,00

Nuværende pris DKK 192,70

DKK 192,70
1 vare

Medlemspris DKK 163,80

DKK 163,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Makeup-essentials til fyldige læber og XXL-øjne.

Make-up Collection Set - Complexion, Lips and Eyes unit Tidligere pris DKK 520,00 Nuværende pris DKK 426,40

-30%

Make-up Collection Set - Complexion, Lips and Eyes Make-up Collection Set - Complexion, Lips and Eyes
Make-up Collection Set - Complexion, Lips and Eyes
unit

Tidligere pris DKK 520,00

DKK 520,00

Nuværende pris DKK 426,40

DKK 426,40
1 vare

Medlemspris DKK 362,44

DKK 362,44
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Din makeup-rutine for en strålende hudtone, glansfulde læber og intensiverede øjne.

My Clarins Routine Set - Young Skincare unit Tidligere pris DKK 170,00 Nuværende pris DKK 139,40

-30%

My Clarins Routine Set - Young Skincare My Clarins Routine Set - Young Skincare
My Clarins Routine Set - Young Skincare
unit

Tidligere pris DKK 170,00

DKK 170,00

Nuværende pris DKK 139,40

DKK 139,40
1 vare

Medlemspris DKK 118,49

DKK 118,49
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Essentials til at rense, fugte og give energi til ung hud.

Maternity Skincare and Make-Up Set unit Tidligere pris DKK 895,00 Nuværende pris DKK 733,90 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

-30%

Maternity Skincare and Make-Up Set Maternity Skincare and Make-Up Set
Maternity Skincare and Make-Up Set
unit

Tidligere pris DKK 895,00

DKK 895,00

Nuværende pris DKK 733,90

DKK 733,90
1 vare

Medlemspris DKK 623,81

DKK 623,81
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Ansigts- og kropsrutinen til gravide, der opstrammer, fugter og giver glød.

UV Plus Skin Barrier SPF 50+ 30 ml Tidligere pris DKK 360,00 Nuværende pris DKK 316,80 Bedømmelse: 4.3243 stjerner ud af 5

Nyhed

UV Plus Skin Barrier SPF 50+ UV Plus Skin Barrier SPF 50+
UV Plus Skin Barrier SPF 50+
30 ml

Tidligere pris DKK 360,00

DKK 360,00

Nuværende pris DKK 316,80

DKK 316,80
(DKK 1.056,00/100ml)

Medlemspris DKK 269,28

DKK 269,28
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 897,60/100ml)

Den multifunktionelle urbane solbeskyttelse, der beskytter huden mod seks synlige tegn på for tidlig aldring.

Bright Plus [ADVANCED] Treatment Essence 200 ml Tidligere pris DKK 290,00 Nuværende pris DKK 255,20 Bedømmelse: 1 stjerner ud af 5

Nyhed

Bright Plus [ADVANCED] Treatment Essence Bright Plus [ADVANCED] Treatment Essence
Bright Plus [ADVANCED] Treatment Essence
200 ml

Tidligere pris DKK 290,00

DKK 290,00

Nuværende pris DKK 255,20

DKK 255,20
(DKK 127,60/100ml)

Medlemspris DKK 216,92

DKK 216,92
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 108,46/100ml)

Denne behandlende essence fugter, toner og forbereder huden, samtidig med at den forbedrer hudens jævnhed og fremhæver en strålende glød.

Bright Plus [ADVANCED] Milky Emulsion 100 ml Tidligere pris DKK 370,00 Nuværende pris DKK 325,60 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Nyhed

Bright Plus [ADVANCED] Milky Emulsion Bright Plus [ADVANCED] Milky Emulsion
Bright Plus [ADVANCED] Milky Emulsion
100 ml

Tidligere pris DKK 370,00

DKK 370,00

Nuværende pris DKK 325,60

DKK 325,60
(DKK 325,60/100ml)

Medlemspris DKK 276,76

DKK 276,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 276,76/100ml)

Med sin mælkeagtige tekstur hjælper denne emulsion med synligt at udjævne hudtonen, reducere synligheden af mørke pletter og styrke hudens fugtbarriere.

Lip Oil Balm – Embrace Love Collection 08 rosy kiss Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4.4 stjerner ud af 5

Limited edition

Prøv det
Lip Oil Balm – Embrace Love Collection Lip Oil Balm – Embrace Love Collection
Lip Oil Balm – Embrace Love Collection
08 rosy kiss

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Den plejende oil-balm-formel er genopfundet i en frisk, lys rosa nuance for en uimodståelig baby lips-effekt.

Bust Beauty Firm-Lift Gel 50 ml Tidligere pris DKK 500,00 Nuværende pris DKK 440,00 Bedømmelse: 4.5116 stjerner ud af 5

Nyhed

Bust Beauty Firm-Lift Gel Bust Beauty Firm-Lift Gel
Bust Beauty Firm-Lift Gel
50 ml

Tidligere pris DKK 500,00

DKK 500,00

Nuværende pris DKK 440,00

DKK 440,00
(DKK 880,00/100ml)

Medlemspris DKK 374,00

DKK 374,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 748,00/100ml)

Den komplette ekspertbehandling, der løfter, styrker og giver barmen et fyldigere udseende.

Bronzing Powder 17 g Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.8182 stjerner ud af 5

Nyhed

Bronzing Powder Bronzing Powder
Bronzing Powder
17 g

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00
(DKK 1.811,76/100g)

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.540,00/100g)

Udjævn, slør og matter huden for en strålende, sund glød og et solkysset look hele sommeren med Bronzing Powder.

Lip Oil Cryo-Plumping 00 cryo mint Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4.5714 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Lip Oil Cryo-Plumping Lip Oil Cryo-Plumping
Lip Oil Cryo-Plumping
00 cryo mint

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Lip Oil, Cryo-udgave: et let strejf af friskhed til læberne og øjeblikkelig volumengivende glans, koncentreret som en plejende behandling.

Lip Oil Balm Cryo-Plumping 00 cryo mint Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Lip Oil Balm Cryo-Plumping Lip Oil Balm Cryo-Plumping
Lip Oil Balm Cryo-Plumping
00 cryo mint

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Læbeolie-balsam, Cryo-udgave: en volumengivende, fugtgivende olie-balsam for en øjeblikkelig, ultraopfriskende Baby Lips-effekt.

Self Tanning Milky Lotion 125 ml Tidligere pris DKK 270,00 Nuværende pris DKK 237,60 Bedømmelse: 4.8182 stjerner ud af 5

Ny formel

Self Tanning Milky Lotion Self Tanning Milky Lotion
Self Tanning Milky Lotion
125 ml

Tidligere pris DKK 270,00

DKK 270,00

Nuværende pris DKK 237,60

DKK 237,60
(DKK 190,08/100ml)

Medlemspris DKK 201,96

DKK 201,96
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 161,57/100ml)

En selvbruner til ansigt og krop med en mælket tekstur, der gradvist giver en gylden glød og tilfører huden intens fugt.

Du har set 72 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.