• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Lip Perfector 16 Nuancer Tidligere pris DKK 185,00 Nuværende pris DKK 162,80 Bedømmelse: 4.8222 stjerner ud af 5
Lip Perfector
Lip Perfector

Tidligere pris DKK 185,00

DKK 185,00

Nuværende pris DKK 162,80

DKK 162,80
(DKK 1.356,67/100ml)

Medlemspris DKK 138,38

DKK 138,38
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.153,17/100ml)

En ægte hybridlæbepleje, der kombinerer et volumengivende peptid med plumping-effekt og lystergivende pigmenter for en strålende farve.

Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm 15 ml Tidligere pris DKK 165,00 Nuværende pris DKK 145,20 Bedømmelse: 3.8 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm
Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm
15 ml

Tidligere pris DKK 165,00

DKK 165,00

Nuværende pris DKK 145,20

DKK 145,20
(DKK 968,00/100ml)

Medlemspris DKK 123,42

DKK 123,42
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 822,80/100ml)

Den fugt- og fyldegivende læbebalm er beriget med hyaluronsyre, som beskytter, fugtmætter og nærer læberne.

One-Step Gentle Exfoliating Cleanser 125 ml Tidligere pris DKK 275,00 Nuværende pris DKK 242,00 Bedømmelse: 4.2244 stjerner ud af 5

Best seller

One-Step Gentle Exfoliating Cleanser
One-Step Gentle Exfoliating Cleanser
125 ml

Tidligere pris DKK 275,00

DKK 275,00

Nuværende pris DKK 242,00

DKK 242,00
(DKK 193,60/100ml)

Medlemspris DKK 205,70

DKK 205,70
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 164,56/100ml)

Denne forfriskende eksfolierende rens fjerner makeup, renser og eksfolierer nænsomt, samtidig med at hudens balance bevares.

Waterproof Eye Pencil 6 Nuancer Tidligere pris DKK 195,00 Nuværende pris DKK 171,60 Bedømmelse: 4.0753 stjerner ud af 5
Prøv det
Waterproof Eye Pencil
Waterproof Eye Pencil

Tidligere pris DKK 195,00

DKK 195,00

Nuværende pris DKK 171,60

DKK 171,60

Medlemspris DKK 145,86

DKK 145,86
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

A stroke of pure colour

BB Skin Detox Fluid SPF 25 4 Nuancer Tidligere pris DKK 345,00 Nuværende pris DKK 303,60 Bedømmelse: 0 stjerner ud af 5

Best seller

Prøv det
BB Skin Detox Fluid SPF 25 BB Skin Detox Fluid SPF 25
BB Skin Detox Fluid SPF 25

Tidligere pris DKK 345,00

DKK 345,00

Nuværende pris DKK 303,60

DKK 303,60
(DKK 674,67/100ml)

Medlemspris DKK 258,06

DKK 258,06
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 573,47/100ml)

Complexion perfector. Hydrat, balance.

Santal Treatment Oil - Dry Skin 30 ml Tidligere pris DKK 380,00 Nuværende pris DKK 334,40 Bedømmelse: 4.6788 stjerner ud af 5
Santal Treatment Oil - Dry Skin Santal Treatment Oil - Dry Skin
Santal Treatment Oil - Dry Skin
30 ml

Tidligere pris DKK 380,00

DKK 380,00

Nuværende pris DKK 334,40

DKK 334,40
(DKK 1.114,67/100ml)

Medlemspris DKK 284,24

DKK 284,24
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 947,47/100ml)

Olier, der genopretter hudens balance, fremstillet af 100 % rene planteekstrakter

Skin Illusion 17 Nuancer Tidligere pris DKK 415,00 Nuværende pris DKK 365,20 Bedømmelse: 4.2396 stjerner ud af 5
Prøv det
Skin Illusion Skin Illusion
Skin Illusion

Tidligere pris DKK 415,00

DKK 415,00

Nuværende pris DKK 365,20

DKK 365,20
(DKK 1.217,33/100ml)

Medlemspris DKK 310,42

DKK 310,42
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.034,73/100ml)

Naturligt fugtgivende foundation. 22 farver.

Total Eye Smooth 15 ml Tidligere pris DKK 495,00 Nuværende pris DKK 435,60 Bedømmelse: 4.6 stjerner ud af 5
Total Eye Smooth Total Eye Smooth
Total Eye Smooth
15 ml

Tidligere pris DKK 495,00

DKK 495,00

Nuværende pris DKK 435,60

DKK 435,60
(DKK 2.904,00/100ml)

Medlemspris DKK 370,26

DKK 370,26
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 2.468,40/100ml)

Ekspertpleje af øjenområdet, mod rynker; opstrammer synligt og giver øjnene et klarere skær, for kvinder i 40’erne.

Soothing Gentle Foaming Cleanser 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 3.6667 stjerner ud af 5

Best seller

Soothing Gentle Foaming Cleanser Soothing Gentle Foaming Cleanser
Soothing Gentle Foaming Cleanser
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

Skummende rens, der renser, lindrer og fugtmætter tør hud og samtidig er med til at bevare dens balance.

Velvet Cleansing Milk 4 Størrelser Tidligere pris DKK 120,00 Nuværende pris DKK 105,60 Bedømmelse: 4.2151 stjerner ud af 5
Velvet Cleansing Milk
Velvet Cleansing Milk
4 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 120,00

DKK 120,00

Nuværende pris DKK 105,60

DKK 105,60
(DKK 105,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 89,76

DKK 89,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 89,76/100ml)

Silkeagtig rensemælk, der fjerner makeup, lindrer huden og er med til at bevare dens balance.

Hydrating Gentle Foaming Cleanser 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 3.67 stjerner ud af 5

Best seller

Hydrating Gentle Foaming Cleanser
Hydrating Gentle Foaming Cleanser
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

Skummende rens, der renser, fjerner makeup, fugtmætter og fjerner urenheder fra huden og samtidig er med til at bevare dens balance.

Tinted Oleo-Serum 4 Nuancer Tidligere pris DKK 345,00 Nuværende pris DKK 282,90 Bedømmelse: 3.6695 stjerner ud af 5

Best seller

Prøv det
Tinted Oleo-Serum
Tinted Oleo-Serum

Tidligere pris DKK 345,00

DKK 345,00

Nuværende pris DKK 282,90

DKK 282,90
(DKK 943,00/100ml)

Medlemspris DKK 240,46

DKK 240,46
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 801,53/100ml)

Clarins' første farvede hudplejeserum. Kombination af mineralske pigmenter og tørre vegetabilske olier Klar glød* og dyb næring.*skær

Total Cleansing Oil 2 Størrelser Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.7778 stjerner ud af 5

Best seller

Total Cleansing Oil
Total Cleansing Oil
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 152,53/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 129,65/100ml)

Rensende olie, som fjerner selv vandfast makeup og er med til at bevare hudens balance.

SOS Primer White glans Tidligere pris DKK 300,00 Nuværende pris DKK 264,00 Bedømmelse: 4.3758 stjerner ud af 5
SOS Primer White SOS Primer White
SOS Primer White
glans

Tidligere pris DKK 300,00

DKK 300,00

Nuværende pris DKK 264,00

DKK 264,00
(DKK 880,00/100ml)

Medlemspris DKK 224,40

DKK 224,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 748,00/100ml)

Primeren, der booster din glød øjeblikkeligt og dag efter dag  forbedrer holdbarheden af din makeup.

Lip Comfort Oil Set - Nourishing and Comforting Lip Oils unit Tidligere pris DKK 465,00 Nuværende pris DKK 381,30 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

-30%

Lip Comfort Oil Set - Nourishing and Comforting Lip Oils Lip Comfort Oil Set - Nourishing and Comforting Lip Oils
Lip Comfort Oil Set - Nourishing and Comforting Lip Oils
unit

Tidligere pris DKK 465,00

DKK 465,00

Nuværende pris DKK 381,30

DKK 381,30
1 vare

Medlemspris DKK 324,11

DKK 324,11
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Et udvalg af fire ikoniske nuancer af Lip Comfort Oil for smukt fremhævede læber.

My Cleansing Essentials - Sensitive Skin unit Tidligere pris DKK 495,00 Nuværende pris DKK 405,90 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

-30%

My Cleansing Essentials - Sensitive Skin My Cleansing Essentials - Sensitive Skin
My Cleansing Essentials - Sensitive Skin
unit

Tidligere pris DKK 495,00

DKK 495,00

Nuværende pris DKK 405,90

DKK 405,90
1 vare

Medlemspris DKK 345,02

DKK 345,02
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Din personlige rutine til at rense, eksfoliere og berolige sensitiv hud.

Anti-Ageing Set for Men unit Tidligere pris DKK 495,00 Nuværende pris DKK 405,90 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

-30%

Anti-Ageing Set for Men Anti-Ageing Set for Men
Anti-Ageing Set for Men
unit

Tidligere pris DKK 495,00

DKK 495,00

Nuværende pris DKK 405,90

DKK 405,90
1 vare

Medlemspris DKK 345,02

DKK 345,02
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Anti-age hudplejerutinen til mænd, der renser og fugter.

Lip and Eye Make-Up Essentials Set unit Tidligere pris DKK 235,00 Nuværende pris DKK 192,70 Bedømmelse: 4.5 stjerner ud af 5

-30%

Lip and Eye Make-Up Essentials Set Lip and Eye Make-Up Essentials Set
Lip and Eye Make-Up Essentials Set
unit

Tidligere pris DKK 235,00

DKK 235,00

Nuværende pris DKK 192,70

DKK 192,70
1 vare

Medlemspris DKK 163,80

DKK 163,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Makeup-essentials til fyldige læber og XXL-øjne.

Make-up Collection Set - Complexion, Lips and Eyes unit Tidligere pris DKK 520,00 Nuværende pris DKK 426,40

-30%

Make-up Collection Set - Complexion, Lips and Eyes Make-up Collection Set - Complexion, Lips and Eyes
Make-up Collection Set - Complexion, Lips and Eyes
unit

Tidligere pris DKK 520,00

DKK 520,00

Nuværende pris DKK 426,40

DKK 426,40
1 vare

Medlemspris DKK 362,44

DKK 362,44
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Din makeup-rutine for en strålende hudtone, glansfulde læber og intensiverede øjne.

My Clarins Routine Set - Young Skincare unit Tidligere pris DKK 170,00 Nuværende pris DKK 139,40

-30%

My Clarins Routine Set - Young Skincare My Clarins Routine Set - Young Skincare
My Clarins Routine Set - Young Skincare
unit

Tidligere pris DKK 170,00

DKK 170,00

Nuværende pris DKK 139,40

DKK 139,40
1 vare

Medlemspris DKK 118,49

DKK 118,49
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Essentials til at rense, fugte og give energi til ung hud.

Maternity Skincare and Make-Up Set unit Tidligere pris DKK 895,00 Nuværende pris DKK 733,90 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

-30%

Maternity Skincare and Make-Up Set Maternity Skincare and Make-Up Set
Maternity Skincare and Make-Up Set
unit

Tidligere pris DKK 895,00

DKK 895,00

Nuværende pris DKK 733,90

DKK 733,90
1 vare

Medlemspris DKK 623,81

DKK 623,81
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Ansigts- og kropsrutinen til gravide, der opstrammer, fugter og giver glød.

Du har set 63 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.