• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Wonder Perfect 5D Mascara 01 black Tidligere pris DKK 270,00 Nuværende pris DKK 237,60 Bedømmelse: 3 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Wonder Perfect 5D Mascara Wonder Perfect 5D Mascara
Wonder Perfect 5D Mascara
01 black

Tidligere pris DKK 270,00

DKK 270,00

Nuværende pris DKK 237,60

DKK 237,60

Medlemspris DKK 201,96

DKK 201,96
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Mascara, der fremhæver øjnenes fem dimensioner: volumen, længde, bue, definition og pleje.

Wonder Define 4 Nuancer Tidligere pris DKK 195,00 Nuværende pris DKK 171,60 Bedømmelse: 2.6667 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Wonder Define
Wonder Define

Tidligere pris DKK 195,00

DKK 195,00

Nuværende pris DKK 171,60

DKK 171,60

Medlemspris DKK 145,86

DKK 145,86
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Den ultrapræcise øjenbrynsblyant til et naturligt, højopløst resultat med hårstrålignende streger, der holder i op til 24 timer.**Klinisk test på 31 kvinder

Wonder Sculpt 00 clear Tidligere pris DKK 195,00 Nuværende pris DKK 171,60 Bedømmelse: 4.5 stjerner ud af 5

Nyhed

Wonder Sculpt
Wonder Sculpt
00 clear

Tidligere pris DKK 195,00

DKK 195,00

Nuværende pris DKK 171,60

DKK 171,60

Medlemspris DKK 145,86

DKK 145,86
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Den transparente fikserende gel med 24 timers* holdbarhed skulpterer, fortykker og fikserer øjenbrynene uden at efterlade rester.*Klinisk test, 31 kvinder

Wonder Volume Mascara XXL 2 Nuancer Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.19 stjerner ud af 5

Best seller

Prøv det
Wonder Volume Mascara XXL
Wonder Volume Mascara XXL

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

En mascara med plejende fordele. Vipperne får øjeblikkeligt mere fylde, selv uden makeup, og bliver smukkere dag for dag.

Extra-Firming Neck & Décolleté - Løft og udglat halsrynker 75 ml Tidligere pris DKK 610,00 Nuværende pris DKK 536,80 Bedømmelse: 4.8 stjerner ud af 5

Nyhed

Eksklusivt på clarins.dk
Extra-Firming Neck & Décolleté - Løft og udglat halsrynker Extra-Firming Neck & Décolleté - Løft og udglat halsrynker
Extra-Firming Neck & Décolleté - Løft og udglat halsrynker
75 ml

Tidligere pris DKK 610,00

DKK 610,00

Nuværende pris DKK 536,80

DKK 536,80
(DKK 715,73/100ml)

Medlemspris DKK 456,28

DKK 456,28
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 608,37/100ml)

En opstrammende og omformende behandling til det sarte og udsatte område omkring hals og dekolletage.

Moisture-Rich Body Lotion 200 ml Tidligere pris DKK 310,00 Nuværende pris DKK 272,80 Bedømmelse: 4.7765 stjerner ud af 5

Best seller

Moisture-Rich Body Lotion Moisture-Rich Body Lotion
Moisture-Rich Body Lotion
200 ml

Tidligere pris DKK 310,00

DKK 310,00

Nuværende pris DKK 272,80

DKK 272,80
(DKK 136,40/100ml)

Medlemspris DKK 231,88

DKK 231,88
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 115,94/100ml)

Den perfekte fugtighedscreme til intens hydrering af selv den tørreste hud.

Moisture-Rich Body Lotion 100 ml Tidligere pris DKK 195,00 Nuværende pris DKK 171,60 Bedømmelse: 4.7765 stjerner ud af 5

Best seller

Moisture-Rich Body Lotion Moisture-Rich Body Lotion
Moisture-Rich Body Lotion
100 ml

Tidligere pris DKK 195,00

DKK 195,00

Nuværende pris DKK 171,60

DKK 171,60
(DKK 171,60/100ml)

Medlemspris DKK 145,86

DKK 145,86
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 145,86/100ml)

Den perfekte fugtighedscreme til intens hydrering af selv den tørreste hud.

Beauty Flash Balm 50 ml Tidligere pris DKK 340,00 Nuværende pris DKK 299,20 Bedømmelse: 4.1074 stjerner ud af 5

Best seller

Beauty Flash Balm
Beauty Flash Balm
50 ml

Tidligere pris DKK 340,00

DKK 340,00

Nuværende pris DKK 299,20

DKK 299,20
(DKK 598,40/100ml)

Medlemspris DKK 254,32

DKK 254,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 508,64/100ml)

Et skønhedsprodukt, der øjeblikkeligt fjerner træthedstegn og genopretter teintens glans.

Eau Ressourçante 2 Størrelser Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.6286 stjerner ud af 5
Eau Ressourçante
Eau Ressourçante
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 457,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 388,96/100ml)

Lindrende Clarins Treatment Fragrance til krop og sjæl.

Tonic Treatment Oil - Firming/Toning 100 ml Tidligere pris DKK 430,00 Nuværende pris DKK 378,40 Bedømmelse: 4.7885 stjerner ud af 5

Best seller

Tonic Treatment Oil - Firming/Toning Tonic Treatment Oil - Firming/Toning
Tonic Treatment Oil - Firming/Toning
100 ml

Tidligere pris DKK 430,00

DKK 430,00

Nuværende pris DKK 378,40

DKK 378,40
(DKK 378,40/100ml)

Medlemspris DKK 321,64

DKK 321,64
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 321,64/100ml)

En opstrammende kropsolie, der toner og forbedrer elasticiteten – ideel til at fjerne strækmærker. 100 % rene planteekstrakter

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream 50 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.7154 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Ansigtsdagcremen, som tilfører huden fugt og giver den fylde.

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15 50 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.74 stjerner ud af 5

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15 Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15
50 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Den anti-UV, antioxiderende dagfugtighedscreme.

Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream 50 ml Tidligere pris DKK 430,00 Nuværende pris DKK 378,40 Bedømmelse: 4.7444 stjerner ud af 5

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 430,00

DKK 430,00

Nuværende pris DKK 378,40

DKK 378,40
(DKK 756,80/100ml)

Medlemspris DKK 321,64

DKK 321,64
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 643,28/100ml)

Ansigtsnatcremen, som tilfører fugt og giver fylde.

Hand and Nail Treatment Cream 100 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.8333 stjerner ud af 5

Best seller

Hand and Nail Treatment Cream
Hand and Nail Treatment Cream
100 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 189,20/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 160,82/100ml)

Blødgør, beskytter, hydrerer, modvirker mørke pletter, styrker neglene

Extra-Firming Day Cream Dry Skin 2 Størrelser Tidligere pris DKK 590,00 Nuværende pris DKK 519,20 Bedømmelse: 4.8108 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Day Cream Dry Skin
Extra-Firming Day Cream Dry Skin
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 590,00

DKK 590,00

Nuværende pris DKK 519,20

DKK 519,20
(DKK 1.038,40/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 441,32

DKK 441,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 882,64/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGICreme, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere. Nærer og lindrer tør hud.*Hos Clarins.

Extra-Firming Day Cream All Skin Types 2 Størrelser Tidligere pris DKK 590,00 Nuværende pris DKK 519,20 Bedømmelse: 4.7276 stjerner ud af 5

Nyhed

Extra-Firming Day Cream All Skin Types
Extra-Firming Day Cream All Skin Types
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 590,00

DKK 590,00

Nuværende pris DKK 519,20

DKK 519,20
(DKK 1.038,40/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 441,32

DKK 441,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 882,64/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGI. Creme, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere. *Hos Clarins.

Extra-Firming Day Cream SPF15 2 Størrelser Tidligere pris DKK 590,00 Nuværende pris DKK 519,20 Bedømmelse: 4.5714 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Day Cream SPF15
Extra-Firming Day Cream SPF15
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 590,00

DKK 590,00

Nuværende pris DKK 519,20

DKK 519,20
(DKK 1.038,40/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 441,32

DKK 441,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 882,64/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGI. Dagcreme, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere - SPF15. *Hos Clarins.

Extra-Firming Night Cream All Skin Types 2 Størrelser Tidligere pris DKK 620,00 Nuværende pris DKK 545,60 Bedømmelse: 4.7189 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Night Cream All Skin Types
Extra-Firming Night Cream All Skin Types
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 620,00

DKK 620,00

Nuværende pris DKK 545,60

DKK 545,60
(DKK 1.091,20/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 463,76

DKK 463,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 927,52/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGI. Creme, der revitaliserer, udglatter rynker og gør huden fastere. *Hos Clarins.

Extra-Firming Night Cream Dry Skin 2 Størrelser Tidligere pris DKK 620,00 Nuværende pris DKK 545,60 Bedømmelse: 4.75 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Night Cream Dry Skin
Extra-Firming Night Cream Dry Skin
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 620,00

DKK 620,00

Nuværende pris DKK 545,60

DKK 545,60
(DKK 1.091,20/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 463,76

DKK 463,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 927,52/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGICreme, der revitaliserer, udglatter rynker og gør huden fastere. Nærer og lindrer tør hud.*Hos Clarins.

Body Fit Active 2 Størrelser Tidligere pris DKK 450,00 Nuværende pris DKK 396,00 Bedømmelse: 4.6132 stjerner ud af 5

Best seller

Body Fit Active Body Fit Active
Body Fit Active
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 450,00

DKK 450,00

Nuværende pris DKK 396,00

DKK 396,00
(DKK 198,00/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 336,60

DKK 336,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 168,30/100ml)

Clarins’ første opstrammende behandling med kryo-aktiv tekstur. Udglatter, løfter og toner.

Tonic Oil-Balm 200 ml Tidligere pris DKK 365,00 Nuværende pris DKK 321,20 Bedømmelse: 4.8521 stjerner ud af 5
Tonic Oil-Balm Tonic Oil-Balm
Tonic Oil-Balm
200 ml

Tidligere pris DKK 365,00

DKK 365,00

Nuværende pris DKK 321,20

DKK 321,20
(DKK 160,60/100ml)

Medlemspris DKK 273,02

DKK 273,02
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 136,51/100ml)

Fugtgivende bodybalsam med æteriske olier for styrket hud.

Du har set 42 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.