• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Hudpleje
  3. Ingredienser

Ingredienser

(36)
Extra-Firming Day Cream All Skin Types 2 Størrelser Tidligere pris DKK 590,00 Nuværende pris DKK 519,20 Bedømmelse: 4.7276 stjerner ud af 5

Nyhed

Extra-Firming Day Cream All Skin Types
Extra-Firming Day Cream All Skin Types
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 590,00

DKK 590,00

Nuværende pris DKK 519,20

DKK 519,20
(DKK 1.038,40/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 441,32

DKK 441,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 882,64/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGI. Creme, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere. *Hos Clarins.

Super Restorative Smoothing treatment essence 200 ml Tidligere pris DKK 470,00 Nuværende pris DKK 413,60 Bedømmelse: 3.803 stjerner ud af 5
Super Restorative Smoothing treatment essence Super Restorative Smoothing treatment essence
Super Restorative Smoothing treatment essence
200 ml

Tidligere pris DKK 470,00

DKK 470,00

Nuværende pris DKK 413,60

DKK 413,60
(DKK 206,80/100ml)

Medlemspris DKK 351,56

DKK 351,56
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 175,78/100ml)

Tilfører fugt og genskaber hudens balance, samtidig med at den giver ny fylde og genopretter hudens ungdommelige look. Især beregnet til kvinder i 50’erne.

V Shaping Facial Lift 2 Størrelser Tidligere pris DKK 560,00 Nuværende pris DKK 492,80 Bedømmelse: 4.4667 stjerner ud af 5
V Shaping Facial Lift
V Shaping Facial Lift
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 560,00

DKK 560,00

Nuværende pris DKK 492,80

DKK 492,80
(DKK 985,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 418,88

DKK 418,88
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 837,76/100ml)

Fejlfri serum til formgivning af ansigtets konturer

Extra-Firming Day Cream SPF15 2 Størrelser Tidligere pris DKK 590,00 Nuværende pris DKK 519,20 Bedømmelse: 4.5714 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Day Cream SPF15
Extra-Firming Day Cream SPF15
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 590,00

DKK 590,00

Nuværende pris DKK 519,20

DKK 519,20
(DKK 1.038,40/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 441,32

DKK 441,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 882,64/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGI. Dagcreme, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere - SPF15. *Hos Clarins.

Extra-Firming Night Cream All Skin Types 2 Størrelser Tidligere pris DKK 620,00 Nuværende pris DKK 545,60 Bedømmelse: 4.7192 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Night Cream All Skin Types
Extra-Firming Night Cream All Skin Types
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 620,00

DKK 620,00

Nuværende pris DKK 545,60

DKK 545,60
(DKK 1.091,20/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 463,76

DKK 463,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 927,52/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGI. Creme, der revitaliserer, udglatter rynker og gør huden fastere. *Hos Clarins.

Extra-Firming Day Cream Dry Skin 2 Størrelser Tidligere pris DKK 590,00 Nuværende pris DKK 519,20 Bedømmelse: 4.8108 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Day Cream Dry Skin
Extra-Firming Day Cream Dry Skin
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 590,00

DKK 590,00

Nuværende pris DKK 519,20

DKK 519,20
(DKK 1.038,40/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 441,32

DKK 441,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 882,64/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGICreme, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere. Nærer og lindrer tør hud.*Hos Clarins.

sales

EKSKLUSIVT TILBUD

Dit Keep Glowing-kit fra 600kr.

Fra 21. september til 4. oktober får du vores eksklusive Keep Glowing-kit ved køb over 600kr. Et nøje udvalgt udvalg af Clarins favoritter, skabt til at fugte, revitalisere og fremhæve hudens naturlige glød, når efteråret begynder.

SHOP NU
Extra-Firming Firming Treatment Essence 200 ml Tidligere pris DKK 410,00 Nuværende pris DKK 360,80 Bedømmelse: 4.8462 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Extra-Firming Firming Treatment Essence Extra-Firming Firming Treatment Essence
Extra-Firming Firming Treatment Essence
200 ml

Tidligere pris DKK 410,00

DKK 410,00

Nuværende pris DKK 360,80

DKK 360,80
(DKK 180,40/100ml)

Medlemspris DKK 306,68

DKK 306,68
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 153,34/100ml)

Tilfører fugt og genskaber hudens balance, samtidig med at den genopretter dens tone og ungdommelige look. Især beregnet til kvinder i 40’erne.

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream 50 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.7154 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Ansigtsdagcremen, som tilfører huden fugt og giver den fylde.

Super Restorative Night Cream All Skin Types 50 ml Tidligere pris DKK 955,00 Nuværende pris DKK 840,40 Bedømmelse: 4.7495 stjerner ud af 5

Best seller

Super Restorative Night Cream All Skin Types Super Restorative Night Cream All Skin Types
Super Restorative Night Cream All Skin Types
50 ml

Tidligere pris DKK 955,00

DKK 955,00

Nuværende pris DKK 840,40

DKK 840,40
(DKK 1.680,80/100ml)

Medlemspris DKK 714,34

DKK 714,34
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.428,68/100ml)

Natcreme, der modvirker slap hud og linjer, til alderen 50+.

Super Restorative Remodelling Serum 2 Størrelser Tidligere pris DKK 1.000,00 Nuværende pris DKK 880,00 Bedømmelse: 4.6308 stjerner ud af 5

Best seller

Super Restorative Remodelling Serum Super Restorative Remodelling Serum
Super Restorative Remodelling Serum
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 1.000,00

DKK 1.000,00

Nuværende pris DKK 880,00

DKK 880,00
(DKK 2.933,33/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 748,00

DKK 748,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 2.493,33/100ml)

The multi-intensive anti-ageing treatment that helps reshape contours of the face and restore radiance. Put a smile back on your face!

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15 50 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.74 stjerner ud af 5

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15 Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15
Hydra-Essentiel [HA²] Silky Cream SPF 15
50 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Den anti-UV, antioxiderende dagfugtighedscreme.

Extra-Firming Emulsion 100 ml Tidligere pris DKK 730,00 Nuværende pris DKK 642,40 Bedømmelse: 4.5 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Extra-Firming Emulsion Extra-Firming Emulsion
Extra-Firming Emulsion
100 ml

Tidligere pris DKK 730,00

DKK 730,00

Nuværende pris DKK 642,40

DKK 642,40
(DKK 642,40/100ml)

Medlemspris DKK 546,04

DKK 546,04
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 546,04/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGIEmulsion, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere.*Hos Clarins.

Extra-Firming Night Cream Dry Skin 2 Størrelser Tidligere pris DKK 620,00 Nuværende pris DKK 545,60 Bedømmelse: 4.75 stjerner ud af 5

Nyhed

Genopfyldelige
Extra-Firming Night Cream Dry Skin
Extra-Firming Night Cream Dry Skin
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 620,00

DKK 620,00

Nuværende pris DKK 545,60

DKK 545,60
(DKK 1.091,20/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 463,76

DKK 463,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 927,52/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGICreme, der revitaliserer, udglatter rynker og gør huden fastere. Nærer og lindrer tør hud.*Hos Clarins.

Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream 50 ml Tidligere pris DKK 430,00 Nuværende pris DKK 378,40 Bedømmelse: 4.7448 stjerner ud af 5

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Night Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 430,00

DKK 430,00

Nuværende pris DKK 378,40

DKK 378,40
(DKK 756,80/100ml)

Medlemspris DKK 321,64

DKK 321,64
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 643,28/100ml)

Ansigtsnatcremen, som tilfører fugt og giver fylde.

Super Restorative Day Cream Very Dry Skin 50 ml Tidligere pris DKK 900,00 Nuværende pris DKK 792,00 Bedømmelse: 4.7736 stjerner ud af 5

Best seller

Super Restorative Day Cream Very Dry Skin Super Restorative Day Cream Very Dry Skin
Super Restorative Day Cream Very Dry Skin
50 ml

Tidligere pris DKK 900,00

DKK 900,00

Nuværende pris DKK 792,00

DKK 792,00
(DKK 1.584,00/100ml)

Medlemspris DKK 673,20

DKK 673,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.346,40/100ml)

Dagcreme til tør hud, der modvirker slap hud og linjer, til alderen 50+.

Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum 30 ml Tidligere pris DKK 470,00 Nuværende pris DKK 413,60 Bedømmelse: 4.566 stjerner ud af 5

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum
Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum
30 ml

Tidligere pris DKK 470,00

DKK 470,00

Nuværende pris DKK 413,60

DKK 413,60
(DKK 1.378,67/100ml)

Medlemspris DKK 351,56

DKK 351,56
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.171,87/100ml)

Dette serum, der er beriget med hyaluronsyre og polyfenoler fra safranblomsten, fugtmætter intenst og bevarer hudens balance.

Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types 50 ml Tidligere pris DKK 535,00 Nuværende pris DKK 470,80 Bedømmelse: 4.584 stjerner ud af 5

Best seller

Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types
Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types
50 ml

Tidligere pris DKK 535,00

DKK 535,00

Nuværende pris DKK 470,80

DKK 470,80
(DKK 941,60/100ml)

Medlemspris DKK 400,18

DKK 400,18
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 800,36/100ml)

Udglattende creme, der booster hudens glans. Hurtigt absorberet tekstur. Beriget med [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]

Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream 50 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.3151 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Ansigtsdagcremen, som tilfører huden fugt og nærer den.

Super Restorative Night Cream Very Dry Skin 50 ml Tidligere pris DKK 955,00 Nuværende pris DKK 840,40 Bedømmelse: 4.8603 stjerner ud af 5
Super Restorative Night Cream Very Dry Skin Super Restorative Night Cream Very Dry Skin
Super Restorative Night Cream Very Dry Skin
50 ml

Tidligere pris DKK 955,00

DKK 955,00

Nuværende pris DKK 840,40

DKK 840,40
(DKK 1.680,80/100ml)

Medlemspris DKK 714,34

DKK 714,34
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.428,68/100ml)

Natcreme til tør hud, der modvirker slap hud og rynker, til alderen 50+.

Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm 15 ml Tidligere pris DKK 165,00 Nuværende pris DKK 145,20 Bedømmelse: 3.8 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm
Hydra-Essentiel [HA] Moisture Replenishing Lip Balm
15 ml

Tidligere pris DKK 165,00

DKK 165,00

Nuværende pris DKK 145,20

DKK 145,20
(DKK 968,00/100ml)

Medlemspris DKK 123,42

DKK 123,42
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 822,80/100ml)

Den fugt- og fyldegivende læbebalm er beriget med hyaluronsyre, som beskytter, fugtmætter og nærer læberne.

Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types 50 ml Tidligere pris DKK 565,00 Nuværende pris DKK 497,20 Bedømmelse: 4.7041 stjerner ud af 5
Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types
Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types
50 ml

Tidligere pris DKK 565,00

DKK 565,00

Nuværende pris DKK 497,20

DKK 497,20
(DKK 994,40/100ml)

Medlemspris DKK 422,62

DKK 422,62
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 845,24/100ml)

Udglattende og fornyende natcreme beriget med [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]. Lindrende tekstur.

Du har set 21 af 36 produkter

Indlæs mere

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.