• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types 50 ml Tidligere pris DKK 535,00 Nuværende pris DKK 470,80 Bedømmelse: 4.584 stjerner ud af 5

Best seller

Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types
Multi-Active Smoothing Day Cream - All Skin Types
50 ml

Tidligere pris DKK 535,00

DKK 535,00

Nuværende pris DKK 470,80

DKK 470,80
(DKK 941,60/100ml)

Medlemspris DKK 400,18

DKK 400,18
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 800,36/100ml)

Udglattende creme, der booster hudens glans. Hurtigt absorberet tekstur. Beriget med [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]

Nutri-Lumière SPF15 50 ml Tidligere pris DKK 1.050,00 Nuværende pris DKK 924,00 Bedømmelse: 3.8125 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Nutri-Lumière SPF15
Nutri-Lumière SPF15
50 ml

Tidligere pris DKK 1.050,00

DKK 1.050,00

Nuværende pris DKK 924,00

DKK 924,00
(DKK 1.848,00/100ml)

Medlemspris DKK 785,40

DKK 785,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.570,80/100ml)

Nutri-Lumière SPF 15 creme virker tredobbelt på pigmentpletter og har en generel anti-ageing effekt på underernæret hud.

Multi-Active Glow Serum 30 ml Tidligere pris DKK 515,00 Nuværende pris DKK 453,20 Bedømmelse: 4.6207 stjerner ud af 5

Nyhed

Multi-Active Glow Serum Multi-Active Glow Serum
Multi-Active Glow Serum
30 ml

Tidligere pris DKK 515,00

DKK 515,00

Nuværende pris DKK 453,20

DKK 453,20
(DKK 1.510,67/100ml)

Medlemspris DKK 385,22

DKK 385,22
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.284,07/100ml)

Bi-phase serum, der giver glød, udjævner hudens tekstur og forbedrer hudtonen – dag for dag.

Gentle Renewing Cleansing Mousse 2 Størrelser Tidligere pris DKK 95,00 Nuværende pris DKK 83,60 Bedømmelse: 4.7914 stjerner ud af 5

Best seller

Gentle Renewing Cleansing Mousse
Gentle Renewing Cleansing Mousse
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 95,00

DKK 95,00

Nuværende pris DKK 83,60

DKK 83,60
(DKK 167,20/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 71,06

DKK 71,06
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 142,12/100ml)

Denne meget skummende mousse fjerner blidt makeup og giver glansløs hud dens skær igen, samtidig med at huden renses og føles som ny.

Wonder Sculpt 4 Nuancer Tidligere pris DKK 195,00 Nuværende pris DKK 171,60 Bedømmelse: 3.875 stjerner ud af 5
Prøv det
Wonder Sculpt
Wonder Sculpt

Tidligere pris DKK 195,00

DKK 195,00

Nuværende pris DKK 171,60

DKK 171,60

Medlemspris DKK 145,86

DKK 145,86
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Den farvede fikserende gel med 24 timers* holdbarhed skulpterer, fortykker og fikserer øjenbrynene uden at efterlade rester.*Klinisk test, 30 kvinder

Lip Comfort Oil 54 iconic red Tidligere pris DKK 220,00 Nuværende pris DKK 193,60 Bedømmelse: 4.1 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Lip Comfort Oil
Lip Comfort Oil
54 iconic red

Tidligere pris DKK 220,00

DKK 220,00

Nuværende pris DKK 193,60

DKK 193,60

Medlemspris DKK 164,56

DKK 164,56
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Læbeolien, der kombinerer glans, fugt, næring og komfort, for læber, der føles blødere, glattere og mere fyldige.

Skin Illusion All-In-One Concealer 17 Nuancer Tidligere pris DKK 265,00 Nuværende pris DKK 233,20 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Skin Illusion All-In-One Concealer
Skin Illusion All-In-One Concealer

Tidligere pris DKK 265,00

DKK 265,00

Nuværende pris DKK 233,20

DKK 233,20
(DKK 2.332,00/100ml)

Medlemspris DKK 198,22

DKK 198,22
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.982,20/100ml)

Skin Illusion All-in-One Concealer udjævner, giver glød og definerer ansigtet for en øjeblikkeligt frisk og udhvilet hudtone.

Skin Illusion Full Coverage 36 Nuancer Tidligere pris DKK 425,00 Nuværende pris DKK 374,00 Bedømmelse: 4.0943 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Skin Illusion Full Coverage
Skin Illusion Full Coverage

Tidligere pris DKK 425,00

DKK 425,00

Nuværende pris DKK 374,00

DKK 374,00
(DKK 1.246,67/100ml)

Medlemspris DKK 317,90

DKK 317,90
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.059,67/100ml)

Den fuldt dækkende foundation påvirkes ikke af hverdagens følelser, som de kommer til udtryk i ansigtet, og giver en perfekt makeup.

Lip Oil Balm 6 Nuancer Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4.6757 stjerner ud af 5

Best seller

Prøv det
Lip Oil Balm
Lip Oil Balm

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Den ikoniske Lip Comfort Oil er nytænkt til en læbepomade for at opnå en Baby Lips*-effekt. 99% hudplejeformel.*Baby lip effekt

Water Lip Stain 6 Nuancer Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 3.75 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Water Lip Stain
Water Lip Stain

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Matte, fugtgivende læbepleje, der giver tilpasselig, transfer-sikker farve med en næsten usynlig følelse.

Lip Comfort Oil 9 Nuancer Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4.5741 stjerner ud af 5

Best seller

Prøv det
Lip Comfort Oil
Lip Comfort Oil

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Nærende olie for glansfulde, styrkede læber.

Lip Comfort Oil - Embrace Love Collection 31 rosy kiss Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4.375 stjerner ud af 5

Limited edition

Prøv det
Lip Comfort Oil - Embrace Love Collection Lip Comfort Oil - Embrace Love Collection
Lip Comfort Oil - Embrace Love Collection
31 rosy kiss

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Den ikoniske læbeolie, der kombinerer spejlblank glans, fugt, næring og komfort, er genopfundet i en frisk, ultrablank rosa nuance.

Wonder Perfect 5D Mascara 01 black Tidligere pris DKK 270,00 Nuværende pris DKK 237,60 Bedømmelse: 3 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Wonder Perfect 5D Mascara Wonder Perfect 5D Mascara
Wonder Perfect 5D Mascara
01 black

Tidligere pris DKK 270,00

DKK 270,00

Nuværende pris DKK 237,60

DKK 237,60

Medlemspris DKK 201,96

DKK 201,96
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Mascara, der fremhæver øjnenes fem dimensioner: volumen, længde, bue, definition og pleje.

Wonder Define 4 Nuancer Tidligere pris DKK 195,00 Nuværende pris DKK 171,60 Bedømmelse: 2.6667 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Wonder Define
Wonder Define

Tidligere pris DKK 195,00

DKK 195,00

Nuværende pris DKK 171,60

DKK 171,60

Medlemspris DKK 145,86

DKK 145,86
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Den ultrapræcise øjenbrynsblyant til et naturligt, højopløst resultat med hårstrålignende streger, der holder i op til 24 timer.**Klinisk test på 31 kvinder

Wonder Sculpt 00 clear Tidligere pris DKK 195,00 Nuværende pris DKK 171,60 Bedømmelse: 4.5 stjerner ud af 5

Nyhed

Wonder Sculpt
Wonder Sculpt
00 clear

Tidligere pris DKK 195,00

DKK 195,00

Nuværende pris DKK 171,60

DKK 171,60

Medlemspris DKK 145,86

DKK 145,86
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Den transparente fikserende gel med 24 timers* holdbarhed skulpterer, fortykker og fikserer øjenbrynene uden at efterlade rester.*Klinisk test, 31 kvinder

Wonder Volume Mascara XXL 2 Nuancer Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.19 stjerner ud af 5

Best seller

Prøv det
Wonder Volume Mascara XXL
Wonder Volume Mascara XXL

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

En mascara med plejende fordele. Vipperne får øjeblikkeligt mere fylde, selv uden makeup, og bliver smukkere dag for dag.

Extra-Firming Neck & Décolleté - Løft og udglat halsrynker 75 ml Tidligere pris DKK 610,00 Nuværende pris DKK 536,80 Bedømmelse: 4.8 stjerner ud af 5

Nyhed

Eksklusivt på clarins.dk
Extra-Firming Neck & Décolleté - Løft og udglat halsrynker Extra-Firming Neck & Décolleté - Løft og udglat halsrynker
Extra-Firming Neck & Décolleté - Løft og udglat halsrynker
75 ml

Tidligere pris DKK 610,00

DKK 610,00

Nuværende pris DKK 536,80

DKK 536,80
(DKK 715,73/100ml)

Medlemspris DKK 456,28

DKK 456,28
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 608,37/100ml)

En opstrammende og omformende behandling til det sarte og udsatte område omkring hals og dekolletage.

Moisture-Rich Body Lotion 200 ml Tidligere pris DKK 310,00 Nuværende pris DKK 272,80 Bedømmelse: 4.7765 stjerner ud af 5

Best seller

Moisture-Rich Body Lotion Moisture-Rich Body Lotion
Moisture-Rich Body Lotion
200 ml

Tidligere pris DKK 310,00

DKK 310,00

Nuværende pris DKK 272,80

DKK 272,80
(DKK 136,40/100ml)

Medlemspris DKK 231,88

DKK 231,88
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 115,94/100ml)

Den perfekte fugtighedscreme til intens hydrering af selv den tørreste hud.

Moisture-Rich Body Lotion 100 ml Tidligere pris DKK 195,00 Nuværende pris DKK 171,60 Bedømmelse: 4.7765 stjerner ud af 5

Best seller

Moisture-Rich Body Lotion Moisture-Rich Body Lotion
Moisture-Rich Body Lotion
100 ml

Tidligere pris DKK 195,00

DKK 195,00

Nuværende pris DKK 171,60

DKK 171,60
(DKK 171,60/100ml)

Medlemspris DKK 145,86

DKK 145,86
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 145,86/100ml)

Den perfekte fugtighedscreme til intens hydrering af selv den tørreste hud.

Beauty Flash Balm 50 ml Tidligere pris DKK 340,00 Nuværende pris DKK 299,20 Bedømmelse: 4.1074 stjerner ud af 5

Best seller

Beauty Flash Balm
Beauty Flash Balm
50 ml

Tidligere pris DKK 340,00

DKK 340,00

Nuværende pris DKK 299,20

DKK 299,20
(DKK 598,40/100ml)

Medlemspris DKK 254,32

DKK 254,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 508,64/100ml)

Et skønhedsprodukt, der øjeblikkeligt fjerner træthedstegn og genopretter teintens glans.

Eau Ressourçante 2 Størrelser Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.6286 stjerner ud af 5
Eau Ressourçante
Eau Ressourçante
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 457,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 388,96/100ml)

Lindrende Clarins Treatment Fragrance til krop og sjæl.

Du har set 30 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.