• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Self Tanning Instant Gel 125 ml Tidligere pris DKK 270,00 Nuværende pris DKK 237,60 Bedømmelse: 2.1364 stjerner ud af 5

Ny formel

Self Tanning Instant Gel Self Tanning Instant Gel
Self Tanning Instant Gel
125 ml

Tidligere pris DKK 270,00

DKK 270,00

Nuværende pris DKK 237,60

DKK 237,60
(DKK 190,08/100ml)

Medlemspris DKK 201,96

DKK 201,96
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 161,57/100ml)

En forfriskende selvbruner-gel til ansigt og krop, der giver huden en gylden glød på blot få timer og tilfører intens fugt.

Tonic Bath & Shower Concentrate 2 Størrelser Tidligere pris DKK 170,00 Nuværende pris DKK 149,60 Bedømmelse: 4.2719 stjerner ud af 5
Tonic Bath & Shower Concentrate
Tonic Bath & Shower Concentrate
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 170,00

DKK 170,00

Nuværende pris DKK 149,60

DKK 149,60
(DKK 74,80/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 127,16

DKK 127,16
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 63,58/100ml)

Showergelen med æteriske olier, som renser og toner.

Super Restorative Décolleté and Neck 75 ml Tidligere pris DKK 720,00 Nuværende pris DKK 633,60 Bedømmelse: 4.811 stjerner ud af 5
Super Restorative Décolleté and Neck Super Restorative Décolleté and Neck
Super Restorative Décolleté and Neck
75 ml

Tidligere pris DKK 720,00

DKK 720,00

Nuværende pris DKK 633,60

DKK 633,60
(DKK 844,80/100ml)

Medlemspris DKK 538,56

DKK 538,56
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 718,08/100ml)

Elsk den alder, du har.

Cryo-Flash Cream-Mask 2 Størrelser Tidligere pris DKK 135,00 Nuværende pris DKK 118,80 Bedømmelse: 4.75 stjerner ud af 5
Cryo-Flash Cream-Mask
Cryo-Flash Cream-Mask
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 135,00

DKK 135,00

Nuværende pris DKK 118,80

DKK 118,80
(DKK 792,00/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 100,98

DKK 100,98
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 673,20/100ml)

Den intensive crememaske inspireret af de nyeste kryoterapi-teknikker, der understøtter hudens ungdommelighed.

Super Restorative Remodelling Serum 2 Størrelser Tidligere pris DKK 1.000,00 Nuværende pris DKK 880,00 Bedømmelse: 4.6308 stjerner ud af 5

Best seller

Super Restorative Remodelling Serum Super Restorative Remodelling Serum
Super Restorative Remodelling Serum
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 1.000,00

DKK 1.000,00

Nuværende pris DKK 880,00

DKK 880,00
(DKK 2.933,33/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 748,00

DKK 748,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 2.493,33/100ml)

The multi-intensive anti-ageing treatment that helps reshape contours of the face and restore radiance. Put a smile back on your face!

Instant Eye Make-Up Remover 2 Størrelser Tidligere pris DKK 105,00 Nuværende pris DKK 92,40 Bedømmelse: 3.7225 stjerner ud af 5

Best seller

Instant Eye Make-Up Remover
Instant Eye Make-Up Remover
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 105,00

DKK 105,00

Nuværende pris DKK 92,40

DKK 92,40
(DKK 184,80/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 78,54

DKK 78,54
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 157,08/100ml)

Tofaset øjenmakeupfjerner, som blidt fjerner vandfast makeup.

Hydrating Toning Lotion 4 Størrelser Tidligere pris DKK 120,00 Nuværende pris DKK 105,60 Bedømmelse: 4.9459 stjerner ud af 5
Hydrating Toning Lotion
Hydrating Toning Lotion
4 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 120,00

DKK 120,00

Nuværende pris DKK 105,60

DKK 105,60
(DKK 105,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 89,76

DKK 89,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 89,76/100ml)

Tonende lotion, der fugtmætter, blødgør og er med til at bevare normal til tør huds balance.

Cleansing Micellar Water 2 Størrelser Tidligere pris DKK 120,00 Nuværende pris DKK 105,60 Bedømmelse: 4.6598 stjerner ud af 5

Best seller

Cleansing Micellar Water
Cleansing Micellar Water
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 120,00

DKK 120,00

Nuværende pris DKK 105,60

DKK 105,60
(DKK 105,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 89,76

DKK 89,76
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 89,76/100ml)

Frisk micellært rensevand, der fjerner makeup i et enkelt trin og samtidig er med til at bevare hudens balance.

Super Restorative Balm For Abdomen and Waist 200 ml Tidligere pris DKK 635,00 Nuværende pris DKK 558,80 Bedømmelse: 4.439 stjerner ud af 5
Super Restorative Balm For Abdomen and Waist Super Restorative Balm For Abdomen and Waist
Super Restorative Balm For Abdomen and Waist
200 ml

Tidligere pris DKK 635,00

DKK 635,00

Nuværende pris DKK 558,80

DKK 558,80
(DKK 279,40/100ml)

Medlemspris DKK 474,98

DKK 474,98
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 237,49/100ml)

Balmen, som former og er med til at nydefinere områder med slap hud, især for kvinder over 50.

Nutri-Lumière Day Cream 50 ml Tidligere pris DKK 1.050,00 Nuværende pris DKK 924,00
Nutri-Lumière Day Cream Nutri-Lumière Day Cream
Nutri-Lumière Day Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 1.050,00

DKK 1.050,00

Nuværende pris DKK 924,00

DKK 924,00
(DKK 1.848,00/100ml)

Medlemspris DKK 785,40

DKK 785,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.570,80/100ml)

Oplysende, revitaliserende creme Alle hudtyper

Eau Dynamisante 4 Størrelser Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.3824 stjerner ud af 5
Eau Dynamisante Eau Dynamisante
Eau Dynamisante
4 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 457,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 388,96/100ml)

En opkvikkende Clarins Treatment Fragrance til huden og sjælen.

Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum 30 ml Tidligere pris DKK 470,00 Nuværende pris DKK 413,60 Bedømmelse: 4.566 stjerner ud af 5

Best seller

Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum
Hydra-Essentiel [HA²] Bi-phase Serum
30 ml

Tidligere pris DKK 470,00

DKK 470,00

Nuværende pris DKK 413,60

DKK 413,60
(DKK 1.378,67/100ml)

Medlemspris DKK 351,56

DKK 351,56
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.171,87/100ml)

Dette serum, der er beriget med hyaluronsyre og polyfenoler fra safranblomsten, fugtmætter intenst og bevarer hudens balance.

Total Eye Blue Gel 20 ml Tidligere pris DKK 330,00 Nuværende pris DKK 290,40 Bedømmelse: 4.5304 stjerner ud af 5
Total Eye Blue Gel Total Eye Blue Gel
Total Eye Blue Gel
20 ml

Tidligere pris DKK 330,00

DKK 330,00

Nuværende pris DKK 290,40

DKK 290,40
(DKK 1.452,00/100ml)

Medlemspris DKK 246,84

DKK 246,84
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.234,20/100ml)

Kølende øjengel, som er med til at mindske poser og mørke rande

Nutri-Lumière Night Cream 50 ml Tidligere pris DKK 1.115,00 Nuværende pris DKK 981,20 Bedømmelse: 4.7514 stjerner ud af 5
Nutri-Lumière Night Cream Nutri-Lumière Night Cream
Nutri-Lumière Night Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 1.115,00

DKK 1.115,00

Nuværende pris DKK 981,20

DKK 981,20
(DKK 1.962,40/100ml)

Medlemspris DKK 834,02

DKK 834,02
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.668,04/100ml)

Intens genoprettende creme Alle hudtyper

Purifying Toning Lotion 3 Størrelser Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 3.8552 stjerner ud af 5
Purifying Toning Lotion
Purifying Toning Lotion
3 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 105,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 89,76/100ml)

Tonende lotion, der renser, opstrammer porer og er med til at bevare blandet til fedtets huds balance.

Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream 50 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.3151 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Rich Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Ansigtsdagcremen, som tilfører huden fugt og nærer den.

Soothing Toning Lotion 3 Størrelser Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 4.7195 stjerner ud af 5

Best seller

Soothing Toning Lotion
Soothing Toning Lotion
3 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 105,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 89,76/100ml)

Tonende lotion, som lindrer og er med til at bevare tør til sart huds balance.

V Shaping Facial Lift 2 Størrelser Tidligere pris DKK 560,00 Nuværende pris DKK 492,80 Bedømmelse: 4.4667 stjerner ud af 5
V Shaping Facial Lift
V Shaping Facial Lift
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 560,00

DKK 560,00

Nuværende pris DKK 492,80

DKK 492,80
(DKK 985,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 418,88

DKK 418,88
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 837,76/100ml)

Fejlfri serum til formgivning af ansigtets konturer

Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types 50 ml Tidligere pris DKK 565,00 Nuværende pris DKK 497,20 Bedømmelse: 4.7041 stjerner ud af 5
Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types
Multi-Active Smoothing Night Cream - All Skin Types
50 ml

Tidligere pris DKK 565,00

DKK 565,00

Nuværende pris DKK 497,20

DKK 497,20
(DKK 994,40/100ml)

Medlemspris DKK 422,62

DKK 422,62
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 845,24/100ml)

Udglattende og fornyende natcreme beriget med [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]. Lindrende tekstur.

Extra-Firming Body Cream 200 ml Tidligere pris DKK 530,00 Nuværende pris DKK 466,40 Bedømmelse: 4.3478 stjerner ud af 5
Extra-Firming Body Cream Extra-Firming Body Cream
Extra-Firming Body Cream
200 ml

Tidligere pris DKK 530,00

DKK 530,00

Nuværende pris DKK 466,40

DKK 466,40
(DKK 233,20/100ml)

Medlemspris DKK 396,44

DKK 396,44
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 198,22/100ml)

Bodycremen, som strammer op og former i et enkelt trin.

Nutri-Lumière Revive 50 ml Tidligere pris DKK 1.050,00 Nuværende pris DKK 924,00 Bedømmelse: 4.7838 stjerner ud af 5
Nutri-Lumière Revive Nutri-Lumière Revive
Nutri-Lumière Revive
50 ml

Tidligere pris DKK 1.050,00

DKK 1.050,00

Nuværende pris DKK 924,00

DKK 924,00
(DKK 1.848,00/100ml)

Medlemspris DKK 785,40

DKK 785,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.570,80/100ml)

Forskønnende, revitaliserende og opstrammende dagcreme til moden hud.

Du har set 93 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.