• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Multi-Active Smoothing Emulsion 100 ml Tidligere pris DKK 535,00 Nuværende pris DKK 470,80 Bedømmelse: 3.44 stjerner ud af 5
Multi-Active Smoothing Emulsion Multi-Active Smoothing Emulsion
Multi-Active Smoothing Emulsion
100 ml

Tidligere pris DKK 535,00

DKK 535,00

Nuværende pris DKK 470,80

DKK 470,80
(DKK 470,80/100ml)

Medlemspris DKK 400,18

DKK 400,18
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 400,18/100ml)

En let, frisk tekstur, der booster hudens glans, med en matterende og udglattende effekt beriget med [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]

Eau Extraordinaire Body Cream 200 ml Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.8154 stjerner ud af 5
Eau Extraordinaire Body Cream Eau Extraordinaire Body Cream
Eau Extraordinaire Body Cream
200 ml

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00
(DKK 154,00/100ml)

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 130,90/100ml)

Den fugtgivende bodycreme med blomster- og frugtnoter af Eau Extraordinaire.

High Protection Beautifying Sun Care Oil SPF 30 150 ml Tidligere pris DKK 275,00 Nuværende pris DKK 242,00 Bedømmelse: 4.7609 stjerner ud af 5
High Protection Beautifying Sun Care Oil SPF 30 High Protection Beautifying Sun Care Oil SPF 30
High Protection Beautifying Sun Care Oil SPF 30
150 ml

Tidligere pris DKK 275,00

DKK 275,00

Nuværende pris DKK 242,00

DKK 242,00
(DKK 161,33/100ml)

Medlemspris DKK 205,70

DKK 205,70
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 137,13/100ml)

Nærende olie med høj beskyttelse, ideel til at blødgøre og fugtmætte huden.

SOS Primer Matifying matterende Tidligere pris DKK 300,00 Nuværende pris DKK 264,00 Bedømmelse: 4.3546 stjerner ud af 5
SOS Primer Matifying SOS Primer Matifying
SOS Primer Matifying
matterende

Tidligere pris DKK 300,00

DKK 300,00

Nuværende pris DKK 264,00

DKK 264,00
(DKK 880,00/100ml)

Medlemspris DKK 224,40

DKK 224,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 748,00/100ml)

Primeren, der matterer huden øjeblikkeligt og dag for dag, samtidig med at den forbedrer makeupens holdbarhed.

Sun Body Cream SPF50+ 150 ml Tidligere pris DKK 275,00 Nuværende pris DKK 242,00 Bedømmelse: 4.6538 stjerner ud af 5

Nyhed

Sun Body Cream SPF50+
Sun Body Cream SPF50+
150 ml

Tidligere pris DKK 275,00

DKK 275,00

Nuværende pris DKK 242,00

DKK 242,00
(DKK 161,33/100ml)

Medlemspris DKK 205,70

DKK 205,70
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 137,13/100ml)

Med sin smeltende tekstur giver dette kropsplejeprodukt meget høj beskyttelse til alle hudtyper og beskytter synligt mod for tidlig aldring.

3-Dot Liner 01 intense black Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4.1087 stjerner ud af 5
Prøv det
3-Dot Liner
3-Dot Liner
01 intense black

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Eyelineren, der ændrer alt. Ny formel.

Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body 30 ml Tidligere pris DKK 340,00 Nuværende pris DKK 299,20 Bedømmelse: 4.7778 stjerner ud af 5
Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body
Radiance-Plus Golden Glow Booster for Body
30 ml

Tidligere pris DKK 340,00

DKK 340,00

Nuværende pris DKK 299,20

DKK 299,20
(DKK 997,33/100ml)

Medlemspris DKK 254,32

DKK 254,32
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 847,73/100ml)

Selvbruneren til kroppen giver en sund glød året rundt!

Joli Rouge Velvet 16 Nuancer Tidligere pris DKK 270,00 Nuværende pris DKK 237,60 Bedømmelse: 4 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Joli Rouge Velvet
Joli Rouge Velvet

Tidligere pris DKK 270,00

DKK 270,00

Nuværende pris DKK 237,60

DKK 237,60

Medlemspris DKK 201,96

DKK 201,96
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

En cremede, lysende mat læbestift, der leverer intens farve og ekstrem komfort i en genopfyldelig tube.

Graphik Ink Liner 01 black Tidligere pris DKK 225,00 Nuværende pris DKK 198,00 Bedømmelse: 4 stjerner ud af 5
Graphik Ink Liner Graphik Ink Liner
Graphik Ink Liner
01 black

Tidligere pris DKK 225,00

DKK 225,00

Nuværende pris DKK 198,00

DKK 198,00

Medlemspris DKK 168,30

DKK 168,30
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Everlasting Concealer 04 deep Tidligere pris DKK 255,00 Nuværende pris DKK 209,10 Bedømmelse: 3.3024 stjerner ud af 5
Prøv det
Everlasting Concealer
Everlasting Concealer
04 deep

Tidligere pris DKK 255,00

DKK 255,00

Nuværende pris DKK 209,10

DKK 209,10
(DKK 1.742,50/100ml)

Medlemspris DKK 177,73

DKK 177,73
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.481,08/100ml)

Hydrating Concealer for Dark Circles

Beauty Flash Fresh Ampoule Vitamin C 8 ml Tidligere pris DKK 320,00 Nuværende pris DKK 281,60 Bedømmelse: 4.08 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Beauty Flash Fresh Ampoule Vitamin C Beauty Flash Fresh Ampoule Vitamin C
Beauty Flash Fresh Ampoule Vitamin C
8 ml

Tidligere pris DKK 320,00

DKK 320,00

Nuværende pris DKK 281,60

DKK 281,60

Medlemspris DKK 239,36

DKK 239,36
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

7-dages ansigtskur med høj koncentration af C-vitamin, der er med til at give huden sit skær igen og gøre teinten mere ensartet.

Ever Matte Loose Powder 03 deep Tidligere pris DKK 390,00 Nuværende pris DKK 343,20 Bedømmelse: 3.4697 stjerner ud af 5
Ever Matte Loose Powder
Ever Matte Loose Powder
03 deep

Tidligere pris DKK 390,00

DKK 390,00

Nuværende pris DKK 343,20

DKK 343,20
(DKK 2.288,00/100g)

Medlemspris DKK 291,72

DKK 291,72
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.944,80/100g)

Løst pudder med ferskenmælk, der giver mat hud.

Sun Body Cream SPF30 150 ml Tidligere pris DKK 275,00 Nuværende pris DKK 242,00 Bedømmelse: 4.3415 stjerner ud af 5

Nyhed

Sun Body Cream SPF30
Sun Body Cream SPF30
150 ml

Tidligere pris DKK 275,00

DKK 275,00

Nuværende pris DKK 242,00

DKK 242,00
(DKK 161,33/100ml)

Medlemspris DKK 205,70

DKK 205,70
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 137,13/100ml)

Med sin smeltende tekstur giver dette kropsplejeprodukt høj beskyttelse til alle hudtyper og beskytter synligt mod for tidlig aldring.

Joli Rouge Velvet Refill 16 Nuancer Tidligere pris DKK 185,00 Nuværende pris DKK 162,80 Bedømmelse: 4.7143 stjerner ud af 5

Online eksklusiv nuance

Prøv det
Joli Rouge Velvet Refill
Joli Rouge Velvet Refill

Tidligere pris DKK 185,00

DKK 185,00

Nuværende pris DKK 162,80

DKK 162,80

Medlemspris DKK 138,38

DKK 138,38
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Uendeligt genopfyldelig: Vælg din læbestiftrefill, etui eller begge dele i tre forskellige finishes for et unikt look.

Joli Rouge hylster 3 Nuancer Tidligere pris DKK 100,00 Nuværende pris DKK 88,00 Bedømmelse: 4.6505 stjerner ud af 5

Online eksklusiv nuance

Eksklusivt på clarins.dk
Joli Rouge hylster
Joli Rouge hylster

Tidligere pris DKK 100,00

DKK 100,00

Nuværende pris DKK 88,00

DKK 88,00
1 vare

Medlemspris DKK 74,80

DKK 74,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
1 vare

Uendeligt genopfyldelig: Vælg din læbestiftrefill, etui eller begge dele i tre forskellige finishes for et unikt look.

Skin Illusion Velvet 3 Nuancer Tidligere pris DKK 415,00 Nuværende pris DKK 365,20 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Online eksklusiv nuance

Prøv det
Skin Illusion Velvet
Skin Illusion Velvet

Tidligere pris DKK 415,00

DKK 415,00

Nuværende pris DKK 365,20

DKK 365,20
(DKK 1.217,33/100ml)

Medlemspris DKK 310,42

DKK 310,42
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.034,73/100ml)

Naturlig mat teint og fugtning

Body Partner 175 ml Tidligere pris DKK 440,00 Nuværende pris DKK 387,20 Bedømmelse: 4.4167 stjerner ud af 5
Body Partner Body Partner
Body Partner
175 ml

Tidligere pris DKK 440,00

DKK 440,00

Nuværende pris DKK 387,20

DKK 387,20
(DKK 221,26/100ml)

Medlemspris DKK 329,12

DKK 329,12
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 188,07/100ml)

Den højeste ekspertise inden for strækmærker

RE-BOOST Hydra-Energising Cream - Youthful Skin - Hydration and Radiance 50 ml Tidligere pris DKK 200,00 Nuværende pris DKK 176,00 Bedømmelse: 4.8696 stjerner ud af 5
RE-BOOST Hydra-Energising Cream - Youthful Skin - Hydration and Radiance RE-BOOST Hydra-Energising Cream - Youthful Skin - Hydration and Radiance
RE-BOOST Hydra-Energising Cream - Youthful Skin - Hydration and Radiance
50 ml

Tidligere pris DKK 200,00

DKK 200,00

Nuværende pris DKK 176,00

DKK 176,00
(DKK 352,00/100ml)

Medlemspris DKK 149,60

DKK 149,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 299,20/100ml)

Cremen til ungdommelig hud er med til at vække huden og booste fugtmætning og skær.

SOS Primer Pick and Love glans Tidligere pris DKK 110,00 Nuværende pris DKK 96,80 Bedømmelse: 3.8333 stjerner ud af 5

Travel size

SOS Primer Pick and Love
SOS Primer Pick and Love
glans

Tidligere pris DKK 110,00

DKK 110,00

Nuværende pris DKK 96,80

DKK 96,80
(DKK 968,00/100ml)

Medlemspris DKK 82,28

DKK 82,28
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 822,80/100ml)

Du har set 198 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.