• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Joli Blush 2 Nuancer Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.4167 stjerner ud af 5
Prøv det
Joli Blush
Joli Blush

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Langtidsholdbar farve og glød

Skin Illusion Tinted Moisturizer SPF25 11 Nuancer Tidligere pris DKK 345,00 Nuværende pris DKK 303,60 Bedømmelse: 3.8842 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Skin Illusion Tinted Moisturizer SPF25
Skin Illusion Tinted Moisturizer SPF25

Tidligere pris DKK 345,00

DKK 345,00

Nuværende pris DKK 303,60

DKK 303,60
(DKK 759,00/100ml)

Medlemspris DKK 258,06

DKK 258,06
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 645,15/100ml)

Den nye generation af farvet fugtcreme med naturlig dækning og en strålende finish.

Purifying Gentle Foaming Cleanser 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 3.4744 stjerner ud af 5
Purifying Gentle Foaming Cleanser Purifying Gentle Foaming Cleanser
Purifying Gentle Foaming Cleanser
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

Denne skummende rens renser, fjerner makeup, eliminerer overskydende hudtalg, samtidig med at huden bevarer sin balance.

Eau Dynamisante Deodorant 100 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.7561 stjerner ud af 5
Eau Dynamisante Deodorant Eau Dynamisante Deodorant
Eau Dynamisante Deodorant
100 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 189,20/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 160,82/100ml)

Deodorant med opkvikkende noter af Eau Dynamisante.

PURE-RESET Mattifying Blemish Gel - Youthful Skin - Mattifying and Anti-Blemish 50 ml Tidligere pris DKK 200,00 Nuværende pris DKK 176,00 Bedømmelse: 4.5625 stjerner ud af 5
PURE-RESET Mattifying Blemish Gel - Youthful Skin - Mattifying and Anti-Blemish PURE-RESET Mattifying Blemish Gel - Youthful Skin - Mattifying and Anti-Blemish
PURE-RESET Mattifying Blemish Gel - Youthful Skin - Mattifying and Anti-Blemish
50 ml

Tidligere pris DKK 200,00

DKK 200,00

Nuværende pris DKK 176,00

DKK 176,00
(DKK 352,00/100ml)

Medlemspris DKK 149,60

DKK 149,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 299,20/100ml)

Den matterende, frosted gel til ungdommelig hud, som synligt er med til at reducere skinnende hud og bekæmpe skønhedsfejl. Øjeblikkelig skjulende effekt.

Extra-Firming Emulsion 100 ml Tidligere pris DKK 730,00 Nuværende pris DKK 642,40 Bedømmelse: 4.5 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Extra-Firming Emulsion Extra-Firming Emulsion
Extra-Firming Emulsion
100 ml

Tidligere pris DKK 730,00

DKK 730,00

Nuværende pris DKK 642,40

DKK 642,40
(DKK 642,40/100ml)

Medlemspris DKK 546,04

DKK 546,04
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 546,04/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGIEmulsion, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere.*Hos Clarins.

RE-MOVE Purifying Cleaning Gel - Youthful Skin - Foaming 125 ml Tidligere pris DKK 170,00 Nuværende pris DKK 149,60 Bedømmelse: 4.5 stjerner ud af 5
RE-MOVE Purifying Cleaning Gel - Youthful Skin - Foaming RE-MOVE Purifying Cleaning Gel - Youthful Skin - Foaming
RE-MOVE Purifying Cleaning Gel - Youthful Skin - Foaming
125 ml

Tidligere pris DKK 170,00

DKK 170,00

Nuværende pris DKK 149,60

DKK 149,60
(DKK 119,68/100ml)

Medlemspris DKK 127,16

DKK 127,16
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 101,73/100ml)

Den forfriskende rensende gel til ungdommelig hud, som effektivt er med til at fjerne alle urenheder. Forfriskende effekt!

Comforting Shower Milk - Eau Ressourçante 200 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.5 stjerner ud af 5
Comforting Shower Milk - Eau Ressourçante Comforting Shower Milk - Eau Ressourçante
Comforting Shower Milk - Eau Ressourçante
200 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 94,60/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 80,41/100ml)

Showercreme med den lindrende duft af Eau Ressourçantes æteriske olier.

SOS Primer Peach urenheder Tidligere pris DKK 300,00 Nuværende pris DKK 264,00 Bedømmelse: 4.3592 stjerner ud af 5
SOS Primer Peach SOS Primer Peach
SOS Primer Peach
urenheder

Tidligere pris DKK 300,00

DKK 300,00

Nuværende pris DKK 264,00

DKK 264,00
(DKK 880,00/100ml)

Medlemspris DKK 224,40

DKK 224,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 748,00/100ml)

Primeren, der slører ujævnheder og forbedrer hudens ensartethed øjeblikkeligt og dag for dag, samtidig med at den forbedrer makeupens holdbarhed.

Men After Shave Soothing Toner 100 ml Tidligere pris DKK 310,00 Nuværende pris DKK 272,80 Bedømmelse: 4 stjerner ud af 5
Men After Shave Soothing Toner Men After Shave Soothing Toner
Men After Shave Soothing Toner
100 ml

Tidligere pris DKK 310,00

DKK 310,00

Nuværende pris DKK 272,80

DKK 272,80
(DKK 272,80/100ml)

Medlemspris DKK 231,88

DKK 231,88
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 231,88/100ml)

Efter barbering skal huden dulmes. Denne lotion beskytter, forfrisker og toner huden.

Multi-Active Smoothing Day Cream - Dry Skin 50 ml Tidligere pris DKK 535,00 Nuværende pris DKK 470,80 Bedømmelse: 4.4048 stjerner ud af 5
Multi-Active Smoothing Day Cream - Dry Skin Multi-Active Smoothing Day Cream - Dry Skin
Multi-Active Smoothing Day Cream - Dry Skin
50 ml

Tidligere pris DKK 535,00

DKK 535,00

Nuværende pris DKK 470,80

DKK 470,80
(DKK 941,60/100ml)

Medlemspris DKK 400,18

DKK 400,18
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 800,36/100ml)

Udglattende creme, der booster hudens glans. Rig og behagelig tekstur. Beriget med [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]

Ideal Shave Foaming Gel 150 ml / 149g Tidligere pris DKK 200,00 Nuværende pris DKK 176,00 Bedømmelse: 4.7442 stjerner ud af 5
Ideal Shave Foaming Gel Ideal Shave Foaming Gel
Ideal Shave Foaming Gel
150 ml / 149g

Tidligere pris DKK 200,00

DKK 200,00

Nuværende pris DKK 176,00

DKK 176,00
(DKK 1,17/1000g)

Medlemspris DKK 149,60

DKK 149,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1,00/1000g)

Denne ultraglatte, skummende gel muliggør en tæt, hurtig og effektiv barbering, samtidig med at den plejer huden.

Multi-Active Smoothing Night Cream - Dry Skin 50 ml Tidligere pris DKK 565,00 Nuværende pris DKK 497,20 Bedømmelse: 4.4167 stjerner ud af 5
Multi-Active Smoothing Night Cream - Dry Skin Multi-Active Smoothing Night Cream - Dry Skin
Multi-Active Smoothing Night Cream - Dry Skin
50 ml

Tidligere pris DKK 565,00

DKK 565,00

Nuværende pris DKK 497,20

DKK 497,20
(DKK 994,40/100ml)

Medlemspris DKK 422,62

DKK 422,62
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 845,24/100ml)

Udglattende og fornyende natcreme beriget med [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]. Rig, lindrende tekstur.

Supra Lift & Curl Mascara 01 intense black Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 3.5616 stjerner ud af 5
Prøv det
Supra Lift & Curl Mascara Supra Lift & Curl Mascara
Supra Lift & Curl Mascara
01 intense black

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Løftende effekt. Buede vipper med fylde.

ClarinsMen Active Face Wash 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20
ClarinsMen Active Face Wash ClarinsMen Active Face Wash
ClarinsMen Active Face Wash
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

Afgiftende skumgel

Masvelt Advanced Body Shaping Cream 200 g Tidligere pris DKK 450,00 Nuværende pris DKK 396,00 Bedømmelse: 4.3871 stjerner ud af 5
Masvelt Advanced Body Shaping Cream Masvelt Advanced Body Shaping Cream
Masvelt Advanced Body Shaping Cream
200 g

Tidligere pris DKK 450,00

DKK 450,00

Nuværende pris DKK 396,00

DKK 396,00
(DKK 198,00/100g)

Medlemspris DKK 336,60

DKK 336,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 168,30/100g)

Den modellerende creme til kvinder under 50 år, der former og nydefinere kroppens konturer.

Relax Treatment Oil - Soothing/Relaxing 100 ml Tidligere pris DKK 430,00 Nuværende pris DKK 378,40 Bedømmelse: 4.8193 stjerner ud af 5
Relax Treatment Oil - Soothing/Relaxing Relax Treatment Oil - Soothing/Relaxing
Relax Treatment Oil - Soothing/Relaxing
100 ml

Tidligere pris DKK 430,00

DKK 430,00

Nuværende pris DKK 378,40

DKK 378,40
(DKK 378,40/100ml)

Medlemspris DKK 321,64

DKK 321,64
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 321,64/100ml)

Afslappende, lindrende og udglattende 100 % rene planteekstrakter

Comfort Scrub 50 ml Tidligere pris DKK 250,00 Nuværende pris DKK 220,00 Bedømmelse: 4.8947 stjerner ud af 5

Nyhed

Comfort Scrub Comfort Scrub
Comfort Scrub
50 ml

Tidligere pris DKK 250,00

DKK 250,00

Nuværende pris DKK 220,00

DKK 220,00
(DKK 440,00/100ml)

Medlemspris DKK 187,00

DKK 187,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 374,00/100ml)

Nærende olieskrub med sukkermikrokrystaller.

Super Restorative Smoothing treatment essence 200 ml Tidligere pris DKK 470,00 Nuværende pris DKK 413,60 Bedømmelse: 3.803 stjerner ud af 5
Super Restorative Smoothing treatment essence Super Restorative Smoothing treatment essence
Super Restorative Smoothing treatment essence
200 ml

Tidligere pris DKK 470,00

DKK 470,00

Nuværende pris DKK 413,60

DKK 413,60
(DKK 206,80/100ml)

Medlemspris DKK 351,56

DKK 351,56
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 175,78/100ml)

Tilfører fugt og genskaber hudens balance, samtidig med at den giver ny fylde og genopretter hudens ungdommelige look. Især beregnet til kvinder i 50’erne.

Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion 75 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 3 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion
Hydra-Essentiel [HA²] Emulsion
75 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 469,33/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 398,93/100ml)

Den fugttilførende og blødgørende dagemulsion til ansigtet.

Hydra-Essentiel [HA²] Light Cream 50 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.7647 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Hydra-Essentiel [HA²] Light Cream
Hydra-Essentiel [HA²] Light Cream
50 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Ansigtsdagcremen, som tilfører fugt, i en let udgave.

Du har set 156 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.