• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Instant Concealer 7 Nuancer Tidligere pris DKK 255,00 Nuværende pris DKK 224,40 Bedømmelse: 4.6373 stjerner ud af 5
Prøv det
Instant Concealer
Instant Concealer

Tidligere pris DKK 255,00

DKK 255,00

Nuværende pris DKK 224,40

DKK 224,40
(DKK 1.496,00/100ml)

Medlemspris DKK 190,74

DKK 190,74
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.271,60/100ml)

Minimerer mørke rande, lysner, udglatter og er langtidsholdbar.

Supra Volume Mascara 2 Nuancer Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.3679 stjerner ud af 5
Prøv det
Supra Volume Mascara Supra Volume Mascara
Supra Volume Mascara

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Giver intens volumen og ekstra pleje til vipperne

Total Eye Revive 15 ml Tidligere pris DKK 395,00 Nuværende pris DKK 347,60 Bedømmelse: 4 stjerner ud af 5
Total Eye Revive Total Eye Revive
Total Eye Revive
15 ml

Tidligere pris DKK 395,00

DKK 395,00

Nuværende pris DKK 347,60

DKK 347,60
(DKK 2.317,33/100ml)

Medlemspris DKK 295,46

DKK 295,46
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.969,73/100ml)

Dette plejeprodukt til øjnene mindsker mørke rande og poser under øjnene, samtidig med at det udglatter fine linjer.

Extra-Firming Lip and Contour Balm 15 ml Tidligere pris DKK 380,00 Nuværende pris DKK 334,40 Bedømmelse: 4.2612 stjerner ud af 5
Extra-Firming Lip and Contour Balm Extra-Firming Lip and Contour Balm
Extra-Firming Lip and Contour Balm
15 ml

Tidligere pris DKK 380,00

DKK 380,00

Nuværende pris DKK 334,40

DKK 334,40
(DKK 2.229,33/100ml)

Medlemspris DKK 284,24

DKK 284,24
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.894,93/100ml)

Læberne får fylde og er synligt glattere

Body Lotion - Eau Dynamisante 200 ml Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.5354 stjerner ud af 5
Body Lotion - Eau Dynamisante Body Lotion - Eau Dynamisante
Body Lotion - Eau Dynamisante
200 ml

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00
(DKK 154,00/100ml)

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 130,90/100ml)

Fugtgivende bodylotion med den opkvikkende duft af Eau Dynamisantes æteriske olier.

ClarinsMen Super Moisture Gel 50 ml Tidligere pris DKK 375,00 Nuværende pris DKK 330,00 Bedømmelse: 4.7143 stjerner ud af 5
ClarinsMen Super Moisture Gel ClarinsMen Super Moisture Gel
ClarinsMen Super Moisture Gel
50 ml

Tidligere pris DKK 375,00

DKK 375,00

Nuværende pris DKK 330,00

DKK 330,00
(DKK 660,00/100ml)

Medlemspris DKK 280,50

DKK 280,50
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 561,00/100ml)

Intenst fugtgivende, selv under ekstreme forhold.

Fresh Scrub 50 ml Tidligere pris DKK 250,00 Nuværende pris DKK 220,00 Bedømmelse: 4.6 stjerner ud af 5

Nyhed

Fresh Scrub Fresh Scrub
Fresh Scrub
50 ml

Tidligere pris DKK 250,00

DKK 250,00

Nuværende pris DKK 220,00

DKK 220,00
(DKK 440,00/100ml)

Medlemspris DKK 187,00

DKK 187,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 374,00/100ml)

Opfriskende creme-scrub med naturlige peelingkorn.

Bright Plus Serum-in-Lotion 150 ml Tidligere pris DKK 395,00 Nuværende pris DKK 347,60 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Nyhed

Bright Plus Serum-in-Lotion Bright Plus Serum-in-Lotion
Bright Plus Serum-in-Lotion
150 ml

Tidligere pris DKK 395,00

DKK 395,00

Nuværende pris DKK 347,60

DKK 347,60
(DKK 231,73/100ml)

Medlemspris DKK 295,46

DKK 295,46
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 196,97/100ml)

Denne serum-in-lotion kombinerer Clarins' innovation med planteekstrakter og niacinamid, der fremmer gennemskinneligheden og gør hudens struktur finere.

Bright Plus [Advanced] Expert Serum 2 Størrelser Tidligere pris DKK 600,00 Nuværende pris DKK 528,00 Bedømmelse: 4.5833 stjerner ud af 5
Bright Plus [Advanced] Expert Serum
Bright Plus [Advanced] Expert Serum
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 600,00

DKK 600,00

Nuværende pris DKK 528,00

DKK 528,00
(DKK 1.760,00/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 448,80

DKK 448,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.496,00/100ml)

Dette serum kombinerer Clarins' innovation med effektive planteekstrakter, niacinamid og C-vitaminderivat og har en generelt lysnende effekt.

Joli Blush 2 Nuancer Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.4167 stjerner ud af 5
Prøv det
Joli Blush
Joli Blush

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Langtidsholdbar farve og glød

Skin Illusion Tinted Moisturizer SPF25 11 Nuancer Tidligere pris DKK 345,00 Nuværende pris DKK 303,60 Bedømmelse: 3.8842 stjerner ud af 5

Nyhed

Prøv det
Skin Illusion Tinted Moisturizer SPF25
Skin Illusion Tinted Moisturizer SPF25

Tidligere pris DKK 345,00

DKK 345,00

Nuværende pris DKK 303,60

DKK 303,60
(DKK 759,00/100ml)

Medlemspris DKK 258,06

DKK 258,06
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 645,15/100ml)

Den nye generation af farvet fugtcreme med naturlig dækning og en strålende finish.

Purifying Gentle Foaming Cleanser 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 3.4744 stjerner ud af 5
Purifying Gentle Foaming Cleanser Purifying Gentle Foaming Cleanser
Purifying Gentle Foaming Cleanser
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

Denne skummende rens renser, fjerner makeup, eliminerer overskydende hudtalg, samtidig med at huden bevarer sin balance.

Eau Dynamisante Deodorant 100 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.7561 stjerner ud af 5
Eau Dynamisante Deodorant Eau Dynamisante Deodorant
Eau Dynamisante Deodorant
100 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 189,20/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 160,82/100ml)

Deodorant med opkvikkende noter af Eau Dynamisante.

PURE-RESET Mattifying Blemish Gel - Youthful Skin - Mattifying and Anti-Blemish 50 ml Tidligere pris DKK 200,00 Nuværende pris DKK 176,00 Bedømmelse: 4.5625 stjerner ud af 5
PURE-RESET Mattifying Blemish Gel - Youthful Skin - Mattifying and Anti-Blemish PURE-RESET Mattifying Blemish Gel - Youthful Skin - Mattifying and Anti-Blemish
PURE-RESET Mattifying Blemish Gel - Youthful Skin - Mattifying and Anti-Blemish
50 ml

Tidligere pris DKK 200,00

DKK 200,00

Nuværende pris DKK 176,00

DKK 176,00
(DKK 352,00/100ml)

Medlemspris DKK 149,60

DKK 149,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 299,20/100ml)

Den matterende, frosted gel til ungdommelig hud, som synligt er med til at reducere skinnende hud og bekæmpe skønhedsfejl. Øjeblikkelig skjulende effekt.

Extra-Firming Emulsion 100 ml Tidligere pris DKK 730,00 Nuværende pris DKK 642,40 Bedømmelse: 4.5 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
Extra-Firming Emulsion Extra-Firming Emulsion
Extra-Firming Emulsion
100 ml

Tidligere pris DKK 730,00

DKK 730,00

Nuværende pris DKK 642,40

DKK 642,40
(DKK 642,40/100ml)

Medlemspris DKK 546,04

DKK 546,04
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 546,04/100ml)

INNOVATION* [COLLAGEN]³ TEKNOLOGIEmulsion, der løfter, udglatter rynker og gør huden fastere.*Hos Clarins.

RE-MOVE Purifying Cleaning Gel - Youthful Skin - Foaming 125 ml Tidligere pris DKK 170,00 Nuværende pris DKK 149,60 Bedømmelse: 4.5 stjerner ud af 5
RE-MOVE Purifying Cleaning Gel - Youthful Skin - Foaming RE-MOVE Purifying Cleaning Gel - Youthful Skin - Foaming
RE-MOVE Purifying Cleaning Gel - Youthful Skin - Foaming
125 ml

Tidligere pris DKK 170,00

DKK 170,00

Nuværende pris DKK 149,60

DKK 149,60
(DKK 119,68/100ml)

Medlemspris DKK 127,16

DKK 127,16
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 101,73/100ml)

Den forfriskende rensende gel til ungdommelig hud, som effektivt er med til at fjerne alle urenheder. Forfriskende effekt!

Comforting Shower Milk - Eau Ressourçante 200 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.5 stjerner ud af 5
Comforting Shower Milk - Eau Ressourçante Comforting Shower Milk - Eau Ressourçante
Comforting Shower Milk - Eau Ressourçante
200 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 94,60/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 80,41/100ml)

Showercreme med den lindrende duft af Eau Ressourçantes æteriske olier.

SOS Primer Peach urenheder Tidligere pris DKK 300,00 Nuværende pris DKK 264,00 Bedømmelse: 4.3592 stjerner ud af 5
SOS Primer Peach SOS Primer Peach
SOS Primer Peach
urenheder

Tidligere pris DKK 300,00

DKK 300,00

Nuværende pris DKK 264,00

DKK 264,00
(DKK 880,00/100ml)

Medlemspris DKK 224,40

DKK 224,40
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 748,00/100ml)

Primeren, der slører ujævnheder og forbedrer hudens ensartethed øjeblikkeligt og dag for dag, samtidig med at den forbedrer makeupens holdbarhed.

Men After Shave Soothing Toner 100 ml Tidligere pris DKK 310,00 Nuværende pris DKK 272,80 Bedømmelse: 4 stjerner ud af 5
Men After Shave Soothing Toner Men After Shave Soothing Toner
Men After Shave Soothing Toner
100 ml

Tidligere pris DKK 310,00

DKK 310,00

Nuværende pris DKK 272,80

DKK 272,80
(DKK 272,80/100ml)

Medlemspris DKK 231,88

DKK 231,88
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 231,88/100ml)

Efter barbering skal huden dulmes. Denne lotion beskytter, forfrisker og toner huden.

Multi-Active Smoothing Day Cream - Dry Skin 50 ml Tidligere pris DKK 535,00 Nuværende pris DKK 470,80 Bedømmelse: 4.4048 stjerner ud af 5
Multi-Active Smoothing Day Cream - Dry Skin Multi-Active Smoothing Day Cream - Dry Skin
Multi-Active Smoothing Day Cream - Dry Skin
50 ml

Tidligere pris DKK 535,00

DKK 535,00

Nuværende pris DKK 470,80

DKK 470,80
(DKK 941,60/100ml)

Medlemspris DKK 400,18

DKK 400,18
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 800,36/100ml)

Udglattende creme, der booster hudens glans. Rig og behagelig tekstur. Beriget med [NIACINAMIDE + SEA HOLLY EXTRACT]

Ideal Shave Foaming Gel 150 ml / 149g Tidligere pris DKK 200,00 Nuværende pris DKK 176,00 Bedømmelse: 4.7442 stjerner ud af 5
Ideal Shave Foaming Gel Ideal Shave Foaming Gel
Ideal Shave Foaming Gel
150 ml / 149g

Tidligere pris DKK 200,00

DKK 200,00

Nuværende pris DKK 176,00

DKK 176,00
(DKK 1,17/1000g)

Medlemspris DKK 149,60

DKK 149,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1,00/1000g)

Denne ultraglatte, skummende gel muliggør en tæt, hurtig og effektiv barbering, samtidig med at den plejer huden.

Du har set 147 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.