• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
Instant Smooth Perfecting Touch 15 ml Tidligere pris DKK 280,00 Nuværende pris DKK 246,40 Bedømmelse: 4.6774 stjerner ud af 5

Best seller

Instant Smooth Perfecting Touch Instant Smooth Perfecting Touch
Instant Smooth Perfecting Touch
15 ml

Tidligere pris DKK 280,00

DKK 280,00

Nuværende pris DKK 246,40

DKK 246,40
(DKK 1.642,67/100ml)

Medlemspris DKK 209,44

DKK 209,44
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.396,27/100ml)

Makeup-primeren giver perfekt hud på under et minut!

Ever Bronze Compact Powder 01 light Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.6739 stjerner ud af 5

Limited edition

Prøv det
Ever Bronze Compact Powder
Ever Bronze Compact Powder
01 light

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00
(DKK 3.080,00/100g)

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 2.618,00/100g)

En ikonisk pudder-duo, som giver en varm teint og forstærker din solbrune kulør.

Shower Gel - Eau Dynamisante 200 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.3729 stjerner ud af 5
Shower Gel - Eau Dynamisante Shower Gel - Eau Dynamisante
Shower Gel - Eau Dynamisante
200 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 94,60/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 80,41/100ml)

Showergel med den opkvikkende duft af Eau Dynamisantes æteriske olier.

ClarinsMen Super Moisture Balm 50 ml Tidligere pris DKK 375,00 Nuværende pris DKK 330,00 Bedømmelse: 4.7529 stjerner ud af 5

Best seller

ClarinsMen Super Moisture Balm ClarinsMen Super Moisture Balm
ClarinsMen Super Moisture Balm
50 ml

Tidligere pris DKK 375,00

DKK 375,00

Nuværende pris DKK 330,00

DKK 330,00
(DKK 660,00/100ml)

Medlemspris DKK 280,50

DKK 280,50
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 561,00/100ml)

Intenst fugtgivende, selv under ekstreme forhold.

Fix’ Make-Up 50 ml Tidligere pris DKK 280,00 Nuværende pris DKK 246,40 Bedømmelse: 4.6333 stjerner ud af 5
Fix’ Make-Up
Fix’ Make-Up
50 ml

Tidligere pris DKK 280,00

DKK 280,00

Nuværende pris DKK 246,40

DKK 246,40
(DKK 492,80/100ml)

Medlemspris DKK 209,44

DKK 209,44
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 418,88/100ml)

Denne lette ansigtsmist sikrer, at makeuppen holder i 24 timer, og giver huden et bedre skær dag for dag i bare et enkelt trin.*Klinisk studie – 30 kvinder

Exfoliating Cleanser 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 4.8571 stjerner ud af 5
Exfoliating Cleanser Exfoliating Cleanser
Exfoliating Cleanser
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

2-i-1 eksfolierende ansigtsvask

Eau des Jardins 2 Størrelser Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.8261 stjerner ud af 5
Eau des Jardins
Eau des Jardins
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 457,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 388,96/100ml)

En opløftende Clarins Treatment Fragrance til huden og sjælen.

Eau Extraordinaire 100 ml Tidligere pris DKK 435,00 Nuværende pris DKK 382,80 Bedømmelse: 4.5266 stjerner ud af 5
Eau Extraordinaire
Eau Extraordinaire
100 ml

Tidligere pris DKK 435,00

DKK 435,00

Nuværende pris DKK 382,80

DKK 382,80
(DKK 382,80/100ml)

Medlemspris DKK 325,38

DKK 325,38
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 325,38/100ml)

Aromatic Treatment Fragrances, der får din indre styrke frem.

Mask SOS Comfort 75 ml Tidligere pris DKK 315,00 Nuværende pris DKK 277,20 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5
Mask SOS Comfort Mask SOS Comfort
Mask SOS Comfort
75 ml

Tidligere pris DKK 315,00

DKK 315,00

Nuværende pris DKK 277,20

DKK 277,20
(DKK 369,60/100ml)

Medlemspris DKK 235,62

DKK 235,62
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 314,16/100ml)

Nærende ansigtsmaske med vild mango.

Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire 200 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.1176 stjerner ud af 5
Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire
Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire
200 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 94,60/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 80,41/100ml)

Eau Extraordinaire showercreme med revitaliserende æteriske olier

Lotus Face Treatment Oil - Combination/Oily Skin 30 ml Tidligere pris DKK 380,00 Nuværende pris DKK 334,40 Bedømmelse: 4.8082 stjerner ud af 5
Lotus Face Treatment Oil - Combination/Oily Skin Lotus Face Treatment Oil - Combination/Oily Skin
Lotus Face Treatment Oil - Combination/Oily Skin
30 ml

Tidligere pris DKK 380,00

DKK 380,00

Nuværende pris DKK 334,40

DKK 334,40
(DKK 1.114,67/100ml)

Medlemspris DKK 284,24

DKK 284,24
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 947,47/100ml)

Ansigtsolie genopretter balancen i fedtet hud. Den er fremstillet af 100 % rene planteekstrakter

Contour Body Treatment Oil 100 ml Tidligere pris DKK 430,00 Nuværende pris DKK 378,40 Bedømmelse: 4.7895 stjerner ud af 5
Contour Body Treatment Oil Contour Body Treatment Oil
Contour Body Treatment Oil
100 ml

Tidligere pris DKK 430,00

DKK 430,00

Nuværende pris DKK 378,40

DKK 378,40
(DKK 378,40/100ml)

Medlemspris DKK 321,64

DKK 321,64
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 321,64/100ml)

Detoxify med essentielle olier, der virker afslappende, glatter ud og afgifter

Instant Concealer 7 Nuancer Tidligere pris DKK 255,00 Nuværende pris DKK 224,40 Bedømmelse: 4.6373 stjerner ud af 5
Prøv det
Instant Concealer
Instant Concealer

Tidligere pris DKK 255,00

DKK 255,00

Nuværende pris DKK 224,40

DKK 224,40
(DKK 1.496,00/100ml)

Medlemspris DKK 190,74

DKK 190,74
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.271,60/100ml)

Minimerer mørke rande, lysner, udglatter og er langtidsholdbar.

Supra Volume Mascara 2 Nuancer Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.3679 stjerner ud af 5
Prøv det
Supra Volume Mascara Supra Volume Mascara
Supra Volume Mascara

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Giver intens volumen og ekstra pleje til vipperne

Total Eye Revive 15 ml Tidligere pris DKK 395,00 Nuværende pris DKK 347,60 Bedømmelse: 4 stjerner ud af 5
Total Eye Revive Total Eye Revive
Total Eye Revive
15 ml

Tidligere pris DKK 395,00

DKK 395,00

Nuværende pris DKK 347,60

DKK 347,60
(DKK 2.317,33/100ml)

Medlemspris DKK 295,46

DKK 295,46
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.969,73/100ml)

Dette plejeprodukt til øjnene mindsker mørke rande og poser under øjnene, samtidig med at det udglatter fine linjer.

Extra-Firming Lip and Contour Balm 15 ml Tidligere pris DKK 380,00 Nuværende pris DKK 334,40 Bedømmelse: 4.2612 stjerner ud af 5
Extra-Firming Lip and Contour Balm Extra-Firming Lip and Contour Balm
Extra-Firming Lip and Contour Balm
15 ml

Tidligere pris DKK 380,00

DKK 380,00

Nuværende pris DKK 334,40

DKK 334,40
(DKK 2.229,33/100ml)

Medlemspris DKK 284,24

DKK 284,24
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.894,93/100ml)

Læberne får fylde og er synligt glattere

Body Lotion - Eau Dynamisante 200 ml Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.5354 stjerner ud af 5
Body Lotion - Eau Dynamisante Body Lotion - Eau Dynamisante
Body Lotion - Eau Dynamisante
200 ml

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00
(DKK 154,00/100ml)

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 130,90/100ml)

Fugtgivende bodylotion med den opkvikkende duft af Eau Dynamisantes æteriske olier.

ClarinsMen Super Moisture Gel 50 ml Tidligere pris DKK 375,00 Nuværende pris DKK 330,00 Bedømmelse: 4.7143 stjerner ud af 5
ClarinsMen Super Moisture Gel ClarinsMen Super Moisture Gel
ClarinsMen Super Moisture Gel
50 ml

Tidligere pris DKK 375,00

DKK 375,00

Nuværende pris DKK 330,00

DKK 330,00
(DKK 660,00/100ml)

Medlemspris DKK 280,50

DKK 280,50
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 561,00/100ml)

Intenst fugtgivende, selv under ekstreme forhold.

Fresh Scrub 50 ml Tidligere pris DKK 250,00 Nuværende pris DKK 220,00 Bedømmelse: 4.6 stjerner ud af 5

Nyhed

Fresh Scrub Fresh Scrub
Fresh Scrub
50 ml

Tidligere pris DKK 250,00

DKK 250,00

Nuværende pris DKK 220,00

DKK 220,00
(DKK 440,00/100ml)

Medlemspris DKK 187,00

DKK 187,00
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 374,00/100ml)

Opfriskende creme-scrub med naturlige peelingkorn.

Bright Plus Serum-in-Lotion 150 ml Tidligere pris DKK 395,00 Nuværende pris DKK 347,60 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5

Nyhed

Bright Plus Serum-in-Lotion Bright Plus Serum-in-Lotion
Bright Plus Serum-in-Lotion
150 ml

Tidligere pris DKK 395,00

DKK 395,00

Nuværende pris DKK 347,60

DKK 347,60
(DKK 231,73/100ml)

Medlemspris DKK 295,46

DKK 295,46
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 196,97/100ml)

Denne serum-in-lotion kombinerer Clarins' innovation med planteekstrakter og niacinamid, der fremmer gennemskinneligheden og gør hudens struktur finere.

Bright Plus [Advanced] Expert Serum 2 Størrelser Tidligere pris DKK 600,00 Nuværende pris DKK 528,00 Bedømmelse: 4.5833 stjerner ud af 5
Bright Plus [Advanced] Expert Serum
Bright Plus [Advanced] Expert Serum
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 600,00

DKK 600,00

Nuværende pris DKK 528,00

DKK 528,00
(DKK 1.760,00/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 448,80

DKK 448,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.496,00/100ml)

Dette serum kombinerer Clarins' innovation med effektive planteekstrakter, niacinamid og C-vitaminderivat og har en generelt lysnende effekt.

Du har set 135 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.