• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Efterårsudsalg

Efterårsudsalg

(199)
Indlæs forrige
RE-BOOST tinted hydra-energizing cream 50 ml Tidligere pris DKK 200,00 Nuværende pris DKK 176,00 Bedømmelse: 4.4962 stjerner ud af 5
Eksklusivt på clarins.dk
RE-BOOST tinted hydra-energizing cream RE-BOOST tinted hydra-energizing cream
RE-BOOST tinted hydra-energizing cream
50 ml

Tidligere pris DKK 200,00

DKK 200,00

Nuværende pris DKK 176,00

DKK 176,00
(DKK 352,00/100ml)

Medlemspris DKK 149,60

DKK 149,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 299,20/100ml)

Den letfarvede creme til alle hudtyper, som fugtmætter, stimulerer og udjævner hudtonen, så den får en sund glød.

Eksfolierende kropspeeling for glat hud 200 ml Tidligere pris DKK 345,00 Nuværende pris DKK 303,60 Bedømmelse: 4.8 stjerner ud af 5
Eksfolierende kropspeeling for glat hud Eksfolierende kropspeeling for glat hud
Eksfolierende kropspeeling for glat hud
200 ml

Tidligere pris DKK 345,00

DKK 345,00

Nuværende pris DKK 303,60

DKK 303,60
(DKK 151,80/100ml)

Medlemspris DKK 258,06

DKK 258,06
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 129,03/100ml)

Den eksfolierende peeling, der skånsomt fjerner ruhed og forfiner hudens tekstur.

SOS Lashes Serum Mascara caramel Tidligere pris DKK 290,00 Nuværende pris DKK 255,20 Bedømmelse: 3.95 stjerner ud af 5

Best seller

Prøv det
SOS Lashes Serum Mascara SOS Lashes Serum Mascara
SOS Lashes Serum Mascara
caramel

Tidligere pris DKK 290,00

DKK 290,00

Nuværende pris DKK 255,20

DKK 255,20

Medlemspris DKK 216,92

DKK 216,92
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Den nye halvt-mascara, halvt-plejeprodukt giver vipperne volumen, længde, tæthed, buet og markeret form med hvert eneste strøg.

Ever Matte Compact Powder 4 Nuancer Tidligere pris DKK 390,00 Nuværende pris DKK 343,20 Bedømmelse: 3.8842 stjerner ud af 5
Prøv det
Ever Matte Compact Powder
Ever Matte Compact Powder

Tidligere pris DKK 390,00

DKK 390,00

Nuværende pris DKK 343,20

DKK 343,20
(DKK 3.432,00/100g)

Medlemspris DKK 291,72

DKK 291,72
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 2.917,20/100g)

Kompakt pudder med ferskenmælk, der gør huden mat.

Shower Gel - Eau des Jardins 200 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.6515 stjerner ud af 5
Shower Gel - Eau des Jardins Shower Gel - Eau des Jardins
Shower Gel - Eau des Jardins
200 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 94,60/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 80,41/100ml)

Velduftende showergel med den opløftende duft af Eau des Jardins æteriske olier.

Joli Rouge 27 Nuancer Tidligere pris DKK 270,00 Nuværende pris DKK 237,60 Bedømmelse: 4.2 stjerner ud af 5
Prøv det
Joli Rouge
Joli Rouge

Tidligere pris DKK 270,00

DKK 270,00

Nuværende pris DKK 237,60

DKK 237,60

Medlemspris DKK 201,96

DKK 201,96
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk

Kombineret farve og pleje af læber. Perfekt satinfinish og en plejende formel, der smelter ned i læberne.

RE-BOOST Hydra-Nourishing Cream - Youthful Skin - Intense Nourishment 50 ml Tidligere pris DKK 200,00 Nuværende pris DKK 176,00 Bedømmelse: 4.4828 stjerner ud af 5
RE-BOOST Hydra-Nourishing Cream - Youthful Skin - Intense Nourishment RE-BOOST Hydra-Nourishing Cream - Youthful Skin - Intense Nourishment
RE-BOOST Hydra-Nourishing Cream - Youthful Skin - Intense Nourishment
50 ml

Tidligere pris DKK 200,00

DKK 200,00

Nuværende pris DKK 176,00

DKK 176,00
(DKK 352,00/100ml)

Medlemspris DKK 149,60

DKK 149,60
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 299,20/100ml)

Den rige, fede creme til ungdommelig hud er med til at nære tør og sart hud intenst. Kokoneffekt.

Hydra-Essentiel [HA²] Matte Gel 75 ml Tidligere pris DKK 400,00 Nuværende pris DKK 352,00 Bedømmelse: 4.7368 stjerner ud af 5
Hydra-Essentiel [HA²] Matte Gel
Hydra-Essentiel [HA²] Matte Gel
75 ml

Tidligere pris DKK 400,00

DKK 400,00

Nuværende pris DKK 352,00

DKK 352,00
(DKK 469,33/100ml)

Medlemspris DKK 299,20

DKK 299,20
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 398,93/100ml)

Ansigtsdaggelen, som tilfører huden fugt og giver den et mat skær.

PURE-RESET Smooth Skin Blemish Serum - Youthful Skin - Rebalancing and Anti-Blemish 30 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 4.8333 stjerner ud af 5
PURE-RESET Smooth Skin Blemish Serum - Youthful Skin - Rebalancing and Anti-Blemish PURE-RESET Smooth Skin Blemish Serum - Youthful Skin - Rebalancing and Anti-Blemish
PURE-RESET Smooth Skin Blemish Serum - Youthful Skin - Rebalancing and Anti-Blemish
30 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 704,00/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 598,40/100ml)

Dette friske og lette serum til ungdommelig hud er beriget med zink, glycolsyre og salicylsyre, der øjeblikkeligt bidrager til følelsen af ny hud.

Instant Smooth Perfecting Touch 15 ml Tidligere pris DKK 280,00 Nuværende pris DKK 246,40 Bedømmelse: 4.6774 stjerner ud af 5

Best seller

Instant Smooth Perfecting Touch Instant Smooth Perfecting Touch
Instant Smooth Perfecting Touch
15 ml

Tidligere pris DKK 280,00

DKK 280,00

Nuværende pris DKK 246,40

DKK 246,40
(DKK 1.642,67/100ml)

Medlemspris DKK 209,44

DKK 209,44
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 1.396,27/100ml)

Makeup-primeren giver perfekt hud på under et minut!

Ever Bronze Compact Powder 01 light Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.6739 stjerner ud af 5

Limited edition

Prøv det
Ever Bronze Compact Powder
Ever Bronze Compact Powder
01 light

Tidligere pris DKK 350,00

DKK 350,00

Nuværende pris DKK 308,00

DKK 308,00
(DKK 3.080,00/100g)

Medlemspris DKK 261,80

DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 2.618,00/100g)

En ikonisk pudder-duo, som giver en varm teint og forstærker din solbrune kulør.

Shower Gel - Eau Dynamisante 200 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.3729 stjerner ud af 5
Shower Gel - Eau Dynamisante Shower Gel - Eau Dynamisante
Shower Gel - Eau Dynamisante
200 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 94,60/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 80,41/100ml)

Showergel med den opkvikkende duft af Eau Dynamisantes æteriske olier.

ClarinsMen Super Moisture Balm 50 ml Tidligere pris DKK 375,00 Nuværende pris DKK 330,00 Bedømmelse: 4.7529 stjerner ud af 5

Best seller

ClarinsMen Super Moisture Balm ClarinsMen Super Moisture Balm
ClarinsMen Super Moisture Balm
50 ml

Tidligere pris DKK 375,00

DKK 375,00

Nuværende pris DKK 330,00

DKK 330,00
(DKK 660,00/100ml)

Medlemspris DKK 280,50

DKK 280,50
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 561,00/100ml)

Intenst fugtgivende, selv under ekstreme forhold.

Fix’ Make-Up 50 ml Tidligere pris DKK 280,00 Nuværende pris DKK 246,40 Bedømmelse: 4.6333 stjerner ud af 5
Fix’ Make-Up
Fix’ Make-Up
50 ml

Tidligere pris DKK 280,00

DKK 280,00

Nuværende pris DKK 246,40

DKK 246,40
(DKK 492,80/100ml)

Medlemspris DKK 209,44

DKK 209,44
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 418,88/100ml)

Denne lette ansigtsmist sikrer, at makeuppen holder i 24 timer, og giver huden et bedre skær dag for dag i bare et enkelt trin.*Klinisk studie – 30 kvinder

Exfoliating Cleanser 125 ml Tidligere pris DKK 240,00 Nuværende pris DKK 211,20 Bedømmelse: 4.8571 stjerner ud af 5
Exfoliating Cleanser Exfoliating Cleanser
Exfoliating Cleanser
125 ml

Tidligere pris DKK 240,00

DKK 240,00

Nuværende pris DKK 211,20

DKK 211,20
(DKK 168,96/100ml)

Medlemspris DKK 179,52

DKK 179,52
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 143,62/100ml)

2-i-1 eksfolierende ansigtsvask

Eau des Jardins 2 Størrelser Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.8261 stjerner ud af 5
Eau des Jardins
Eau des Jardins
2 Størrelser

Fra

Tidligere pris DKK 260,00

DKK 260,00

Nuværende pris DKK 228,80

DKK 228,80
(DKK 457,60/100ml)

Fra

Medlemspris DKK 194,48

DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 388,96/100ml)

En opløftende Clarins Treatment Fragrance til huden og sjælen.

Eau Extraordinaire 100 ml Tidligere pris DKK 435,00 Nuværende pris DKK 382,80 Bedømmelse: 4.5266 stjerner ud af 5
Eau Extraordinaire
Eau Extraordinaire
100 ml

Tidligere pris DKK 435,00

DKK 435,00

Nuværende pris DKK 382,80

DKK 382,80
(DKK 382,80/100ml)

Medlemspris DKK 325,38

DKK 325,38
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 325,38/100ml)

Aromatic Treatment Fragrances, der får din indre styrke frem.

Mask SOS Comfort 75 ml Tidligere pris DKK 315,00 Nuværende pris DKK 277,20 Bedømmelse: 5 stjerner ud af 5
Mask SOS Comfort Mask SOS Comfort
Mask SOS Comfort
75 ml

Tidligere pris DKK 315,00

DKK 315,00

Nuværende pris DKK 277,20

DKK 277,20
(DKK 369,60/100ml)

Medlemspris DKK 235,62

DKK 235,62
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 314,16/100ml)

Nærende ansigtsmaske med vild mango.

Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire 200 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.1176 stjerner ud af 5
Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire
Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire
200 ml

Tidligere pris DKK 215,00

DKK 215,00

Nuværende pris DKK 189,20

DKK 189,20
(DKK 94,60/100ml)

Medlemspris DKK 160,82

DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 80,41/100ml)

Eau Extraordinaire showercreme med revitaliserende æteriske olier

Lotus Face Treatment Oil - Combination/Oily Skin 30 ml Tidligere pris DKK 380,00 Nuværende pris DKK 334,40 Bedømmelse: 4.8082 stjerner ud af 5
Lotus Face Treatment Oil - Combination/Oily Skin Lotus Face Treatment Oil - Combination/Oily Skin
Lotus Face Treatment Oil - Combination/Oily Skin
30 ml

Tidligere pris DKK 380,00

DKK 380,00

Nuværende pris DKK 334,40

DKK 334,40
(DKK 1.114,67/100ml)

Medlemspris DKK 284,24

DKK 284,24
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 947,47/100ml)

Ansigtsolie genopretter balancen i fedtet hud. Den er fremstillet af 100 % rene planteekstrakter

Contour Body Treatment Oil 100 ml Tidligere pris DKK 430,00 Nuværende pris DKK 378,40 Bedømmelse: 4.7895 stjerner ud af 5
Contour Body Treatment Oil Contour Body Treatment Oil
Contour Body Treatment Oil
100 ml

Tidligere pris DKK 430,00

DKK 430,00

Nuværende pris DKK 378,40

DKK 378,40
(DKK 378,40/100ml)

Medlemspris DKK 321,64

DKK 321,64
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 321,64/100ml)

Detoxify med essentielle olier, der virker afslappende, glatter ud og afgifter

Du har set 126 af 199 produkter

Indlæs mere

Hvad finder jeg i Clarins' salg?

I Clarins' salg finder du et bredt udvalg af ægte Clarins-produkter til nedsatte priser, lige fra hudpleje og kropspleje til make-up. Sortimentet varierer, men inkluderer ofte populære favoritter og bestsellere. Udforsk hudpleje på tilbud, kropspleje på tilbud og make-up på tilbud for at finde præcis det, du leder efter.

Hvornår har Clarins salg?

Clarins afholder salgskampagner fire gange om året: vinter, forår, sommer og efterår. Under hver kampagne tilbydes et udvalg af produkter til nedsatte priser inden for hudpleje, kropspleje og make-up.

Er produkterne i Clarins' salg ægte og af samme kvalitet som fuldpris?

Absolut. Alle produkter i Clarins' salg er 100 % ægte Clarins-produkter med nøjagtig samme formel og kvalitet som fuldprisvarianten. Du kan handle trygt, uanset prisniveau.

Hvorfor skal jeg handle Clarins direkte i salget frem for hos en forhandler?

Clarins' officielle salg garanterer ægthed, adgang til kundeservice samt gældende garanti- og returvilkår. Du handler direkte fra mærket og får sikkerhed for produkternes oprindelse samt adgang til gældende returvilkår.

Hvilke produktkategorier finder jeg i Clarins' salg?

Clarins' salg dækker tre hovedkategorier: hudpleje med serummer, cremer og masker; kropspleje med olier, lotioner og behandlinger; samt make-up med læbe-, foundation- og øjenprodukter. Sortimentet opdateres løbende.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.