• Hop til indhold
  • Gå til bund
Efterårsudsalg: Få 25 % medlemsrabat på næsten hele sortimentet SE MERE
Gratis levering på alle ordrer over 400 kr.
Søgevindue
Clarins
Hamburger-menu
  • Efterårsudsalg
  • Nyheder
  • Hudpleje
  • Kropspleje
  • Makeup
  • Gaver
  • Særlige Tilbud
  • Sidste chance
  • Clarins indefra
  • Services
  1. Hjem
  2. Kropspleje
  3. Behandlingsdufte

Behandlingsdufte

(12)
Eau Ressourçante 2 Størrelser Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.6286 stjerner ud af 5
Eau Ressourçante
Eau Ressourçante
2 Størrelser
Fra
Tidligere pris DKK 260,00
DKK 260,00
Nuværende pris DKK 228,80
DKK 228,80
(DKK 457,60/100ml)
Fra
Medlemspris DKK 194,48
DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 388,96/100ml)

Lindrende Clarins Treatment Fragrance til krop og sjæl.

Eau Dynamisante Deodorant 100 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.7561 stjerner ud af 5
Eau Dynamisante Deodorant Eau Dynamisante Deodorant
Eau Dynamisante Deodorant
100 ml
Tidligere pris DKK 215,00
DKK 215,00
Nuværende pris DKK 189,20
DKK 189,20
(DKK 189,20/100ml)
Medlemspris DKK 160,82
DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 160,82/100ml)

Deodorant med opkvikkende noter af Eau Dynamisante.

Eau des Jardins 2 Størrelser Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.8261 stjerner ud af 5
Eau des Jardins
Eau des Jardins
2 Størrelser
Fra
Tidligere pris DKK 260,00
DKK 260,00
Nuværende pris DKK 228,80
DKK 228,80
(DKK 457,60/100ml)
Fra
Medlemspris DKK 194,48
DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 388,96/100ml)

En opløftende Clarins Treatment Fragrance til huden og sjælen.

Tonic Bath & Shower Concentrate 2 Størrelser Tidligere pris DKK 170,00 Nuværende pris DKK 149,60 Bedømmelse: 4.2719 stjerner ud af 5
Tonic Bath & Shower Concentrate
Tonic Bath & Shower Concentrate
2 Størrelser
Fra
Tidligere pris DKK 170,00
DKK 170,00
Nuværende pris DKK 149,60
DKK 149,60
(DKK 74,80/100ml)
Fra
Medlemspris DKK 127,16
DKK 127,16
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 63,58/100ml)

Showergelen med æteriske olier, som renser og toner.

Eau Dynamisante 4 Størrelser Tidligere pris DKK 260,00 Nuværende pris DKK 228,80 Bedømmelse: 4.3824 stjerner ud af 5
Eau Dynamisante Eau Dynamisante
Eau Dynamisante
4 Størrelser
Fra
Tidligere pris DKK 260,00
DKK 260,00
Nuværende pris DKK 228,80
DKK 228,80
(DKK 457,60/100ml)
Fra
Medlemspris DKK 194,48
DKK 194,48
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 388,96/100ml)

En opkvikkende Clarins Treatment Fragrance til huden og sjælen.

Body Lotion - Eau des Jardins 200 ml Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.5577 stjerner ud af 5
Body Lotion - Eau des Jardins Body Lotion - Eau des Jardins
Body Lotion - Eau des Jardins
200 ml
Tidligere pris DKK 350,00
DKK 350,00
Nuværende pris DKK 308,00
DKK 308,00
(DKK 154,00/100ml)
Medlemspris DKK 261,80
DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 130,90/100ml)

Fugtgivende bodylotion med den opløftende duft af Eau des Jardins æteriske olier.

sales

EKSKLUSIVT TILBUD

Få 4 eksklusive gaver og en makeuptaske.

Den 30. september får du 4 eksklusive produkter og en makeuptaske, når du køber for mindst 800 kr.

SHOP NU
Shower Gel - Eau Dynamisante 200 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.3729 stjerner ud af 5
Shower Gel - Eau Dynamisante Shower Gel - Eau Dynamisante
Shower Gel - Eau Dynamisante
200 ml
Tidligere pris DKK 215,00
DKK 215,00
Nuværende pris DKK 189,20
DKK 189,20
(DKK 94,60/100ml)
Medlemspris DKK 160,82
DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 80,41/100ml)

Showergel med den opkvikkende duft af Eau Dynamisantes æteriske olier.

Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire 200 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.1176 stjerner ud af 5
Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire
Revitalising shower milk- Eau Extraordinaire
200 ml
Tidligere pris DKK 215,00
DKK 215,00
Nuværende pris DKK 189,20
DKK 189,20
(DKK 94,60/100ml)
Medlemspris DKK 160,82
DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 80,41/100ml)

Eau Extraordinaire showercreme med revitaliserende æteriske olier

Shower Gel - Eau des Jardins 200 ml Tidligere pris DKK 215,00 Nuværende pris DKK 189,20 Bedømmelse: 4.6515 stjerner ud af 5
Shower Gel - Eau des Jardins Shower Gel - Eau des Jardins
Shower Gel - Eau des Jardins
200 ml
Tidligere pris DKK 215,00
DKK 215,00
Nuværende pris DKK 189,20
DKK 189,20
(DKK 94,60/100ml)
Medlemspris DKK 160,82
DKK 160,82
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 80,41/100ml)

Velduftende showergel med den opløftende duft af Eau des Jardins æteriske olier.

Body Lotion - Eau Dynamisante 200 ml Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.5354 stjerner ud af 5
Body Lotion - Eau Dynamisante Body Lotion - Eau Dynamisante
Body Lotion - Eau Dynamisante
200 ml
Tidligere pris DKK 350,00
DKK 350,00
Nuværende pris DKK 308,00
DKK 308,00
(DKK 154,00/100ml)
Medlemspris DKK 261,80
DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 130,90/100ml)

Fugtgivende bodylotion med den opkvikkende duft af Eau Dynamisantes æteriske olier.

Eau Extraordinaire 100 ml Tidligere pris DKK 435,00 Nuværende pris DKK 382,80 Bedømmelse: 4.5266 stjerner ud af 5
Eau Extraordinaire
Eau Extraordinaire
100 ml
Tidligere pris DKK 435,00
DKK 435,00
Nuværende pris DKK 382,80
DKK 382,80
(DKK 382,80/100ml)
Medlemspris DKK 325,38
DKK 325,38
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 325,38/100ml)

Aromatic Treatment Fragrances, der får din indre styrke frem.

Eau Extraordinaire Body Cream 200 ml Tidligere pris DKK 350,00 Nuværende pris DKK 308,00 Bedømmelse: 4.8154 stjerner ud af 5
Eau Extraordinaire Body Cream Eau Extraordinaire Body Cream
Eau Extraordinaire Body Cream
200 ml
Tidligere pris DKK 350,00
DKK 350,00
Nuværende pris DKK 308,00
DKK 308,00
(DKK 154,00/100ml)
Medlemspris DKK 261,80
DKK 261,80
Medlemspris
Opret en konto, og få 15% rabat på alle produkter, hver gang du bestiller på Clarins.dk
(DKK 130,90/100ml)

Den fugtgivende bodycreme med blomster- og frugtnoter af Eau Extraordinaire.

Du har set 12 af 12 produkter

Har du spørgsmål?

Vores eksperter har svarene

Clarins Eaux de Soins befinder sig et sted mellem en duft og et hudplejeprodukt - den gennemvæder huden med fugt, toner, beroliger, opfrisker og genopfylder huden takket være dens naturlige egenskaber. Nyd duftene, der også virker som kropsbehandlinger, helt fri for enhver form for stress. Hudplejeprodukter, som du ikke kan modstå!

 

Hvad er fordelene ved Clarins’ Eaux de Soins?

Clarins’ Eau Dynamisantes hemmelige opskrift er blevet overleveret fra generation til generation, og det er et ikonisk produkt, der opfrisker og revitaliserer alle hudtyper. Dens intense forfriskende duft vækker huden til live med en naturlig duft af en frisk buket blomster, og fungerer derfor som en form for aromaterapi. Æteriske olier – også kaldet essentielle olier kombineres med et pift af appelsin, citron, lavendel og patchouli til at stimulere kroppen med en skøn og skarp, træagtig duft. Dens fugtende vandbehandling vækker sanserne og giver kroppen al den vitalitet, du har brug for til at komme igennem dagen! Hvis du leder efter noget, der er lidt mere afslappende, har Clarins tilføjet Eau Ressourçante til Eaux de Soins-serien. Dens forfriskende egenskaber dulmer symptomer på stress og hjælper dig med at slappe af. Velbehag og afslapning er nøgleordene i denne duftevand, som kombinerer sindsro og skønhed. Eau des Jardins er det sidste nye skud på stammen i familien – en ren fornøjelse for sanserne takket være dens duft af citrusfrugter og rose. Din hud vil elske af suge denne behandling til sig. Få en hud, der tager sig ud fra sin bedste side, med en fugtende booster med en forfriskende duft. Et lille sprøjt af lykke, der tilfører fugt til huden og indhyller den i en skøn duft.

Hvordan opretholder jeg de positive effekter fra Clarins' Eaux de Soins længst muligt?

Clarins Laboratories har udviklet en række produkter, som du kan bruge til at booste effekten fra Eaux de Soins. Den ikoniske Dynamisante-serie tilbyder det største udvalg med Shower Mousse, Moisturising Body Lotion og Deodorant, der tilføjer et ekstra pift til den forfriskende, intense Eau Dynamisante. Disse kropsbehandlingsprodukter forvandler karbad og brusebad til et ritual, der er designet til at frigøre energi og give maksimal tilførsel af fugt.  Eau Ressourçante-behandlingsduften fås som en Silky-Smooth Body Cream og Deodorant, mens Eau des Jardins’ magi også fås i en Smoothing Body Cream – en ekstremt fugtende kropslotion, der indhyller huden i et fløjlsblødt lag. Den rensede, bløde og velduftende hud får tilført fugt, der holder hele dagen. En skønheds- og forkælelsesrutine, der booster, kærtegner og giver velvære til din hud, fyldt med opløftende dufte. Disse serier fås også som gavesæt, så du kan dele din kærlighed til vores dufte som en særlig gave. Vores bedste skønhedstip: Påføres dagligt på ren, sund og peelet hud. Perfekt til at styrke effektiviteten og dufte vidunderligt fra top til tå!

Hvad er hemmeligheden bag Clarins' Eaux de Soins-formler?

De tre Clarins Eaux de Sons er lavet på en kombination af æteriske olier og planteekstrakter, der er kendt fores deres aromatiske og psykoterapeutiske evner. De afgiver deres forfriskende dufte og sikrer dig en opfriskende, afslappende eller beroligede oplevelse – afhængigt af hvilken udgave, du vælger.  Eau Dynamisante er lavet på ginseng for dens tonende egenskaber. Eau Ressourçante beroliger og skaber balance takket være dens kombination af basilikum-, iris-, ceder- og benzoin-ekstrakter. Eau des Jardins’ ekstrakter fra bøgeknop, røn og solbær indhyller huden i en træagtig og blød duft, der giver dig lyst til at drømme. Bedste skønhedstip: disse vandprodukter er perfekte til sommeren og kan også bruges i solen. Hold huden beskyttet med  Clarins udvalg af solbeskyttelse, solcremer til ansigtet og krop, inden du eksponeres for solen. Og forbered dig på at blive forelsket i disse legendariske dufte.

Filtre

Sorter efter

Du kan ikke tilføje dette produkt til din kurv.